Gameplay i zwiastun Rainbow Six Extraction. Jest data premiery

Walka z Pasożytem.

Ubisoft przedstawił zwiastun Rainbow Six Extraction, a także pierwszy długi gameplay. To kooperacyjny spin-off serii, w którym operatorzy znani z Siege stają do walki z tajemniczymi pasożytami przybierającymi humanoidalną postać - Archaikami. Gra zadebiutuje 16 września na PC, PS5, Xbox Series X/S, PS4 i Xbox One.

Zwiastun wprowadza w klimat Extraction, przedstawiając najważniejsze założenia. W materiale drużyna ratunkowa próbuje wydostać pochwyconą przez Archaików Hibanę.

W trakcie rozgrywki pokierujemy jednym z 18 operatorów. Do wyboru kooperacja w trzyosobowych drużynach lub zabawa solo. Na premierę otrzymujemy 12 map, częściowo tworzonych proceduralnie, aby zaskakiwać za każdym razem.

Postacie korzystają z wyposażenia występującego w Siege - powraca np. dron z kamerą - ale też całkiem nowych gadżetów. Kluczowe jest usuwanie z ziemi rozprzestrzeniającej się czarnej mazi (tzw. Rosrostu), która spowalnia bohaterów, a wzmacnia przeciwników. Ubisoft poinformował, że deweloperzy zaprojektowali aż 10 „archetypów” pasożyta. Część z nich atakuje nie tylko z bliska, ale też z dystansu.

Grając w Rainbow Six Extraction, należy mieć na uwadze ryzyko wiążące się z misjami. W pewnym momencie drużyna może zdecydować się na ewakuację i zachowanie zdobytych dotychczas postępów, albo przejście dalej i ryzyko utraty zdobyczy. Przede wszystkim jednak, na terytorium wroga polec mogą sami operatorzy. Takimi bohaterami nie będziemy mogli grać, póki nie powiedzie się misja ratunkowa.

Zobacz wszystkie wiadomości z E3 2021

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami