Star Wars Jedi: Upadły Zakon nieoczekiwanie pojawiło się na PS5 i Xbox Series X/S

Natywna wersja na nowe konsole.

  • Udostępniono Star Wars Jedi: Upadły Zakon zoptymalizowane pod PS5 i Xbox Series X/S
  • Nowa wersja wprowadza dwa tryby graficzne
  • Twórcy skrócili też czasy ładowania

Bez wcześniejszych zapowiedzi zadebiutowało Star Wars Jedi: Upadły Zakon w wersji dostosowanej do PS5 i Xbox Series X/S.

Jak zapewniają przedstawiciele EA, ulepszenie jest darmowe dla posiadaczy edycji PS4 i Xbox One. Na konsoli Sony do pobrania jest aktualizacja o rozmiarze 54 GB, zaś na platformach Microsoftu trzeba ściągnąć plik o wielkości około 50 GB.

Po zainstalowaniu nowej wersji, na PS5 i Xbox Series X pojawią się dwa tryby. Pierwszy pozwala na rozgrywkę w 4K i 30 klatkach na sekundę, a drugi w 1440p i 60 FPS. Natomiast na Xbox Series S można grać tylko w 1080p i 60 FPS.

Twórcy zaimplementowali również tekstury i elementy graficzne w wyższych rozdzielczościach, a także znacznie skrócili czasy ładowania. Ponadto deweloperzy ulepszyli stabilność podczas zabawy we wspomnianych 60 klatkach na sekundę.

Odświeżona wersja umożliwia kontynowanie przygody na dotychczasowych zapisach rozgrywki. Co ciekawe, EA zapewnia darmową aktualizację też nabywcom pudełkowych edycji gry w sytuacji, gdy posiadają konsolę bez napędu płyt - należy skontaktować się z pomocą techniczną firmy.

Przy okazji poinformowano, że w Star Wars Jedi: Upadły Zakon na wszystkich platformach i w różnych formach dystrybucji (także za pośrednictwem programów abonamentowych) do tej pory zagrało ponad 20 milionów użytkowników.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami