Ratchet & Clank: Rift Apart - śrubki, pieniądze

Jak zbierać więcej.

Śrubki to główny zasób w Ratchet & Clank: Rift Apart, który służy za pieniądze. Kupujesz za nie nowe bronie w sklepie Pani Zurkon.

Liczbę posiadanych śrubek (1) widzisz między innymi na interfejsie, w prawym dolnym rogu. Liczba z lewej strony (z plusem) oznacza śrubki, które zebrałeś przed chwilą.

ratchet_clank_rift_apart_srubki_1

Na tej stronie:

Gdzie znaleźć śrubki

Głównym źródłem śrubek są drewniane skrzynki (2) rozsiane po całym świecie gry. Po prostu rozbij skrzynie i przebiegnij się po rozsypanych śrubkach, by je zebrać.

ratchet_clank_rift_apart_srubki_2

Śrubki wypadają też jednak z mnóstwa innych przedmiotów. Zawsze staraj się rozbijać bronią do walki wręcz wszystko, co wygląda na podatne na zniszczenia.

ratchet_clank_rift_apart_srubki_3

Jak znajdować więcej śrubek

Oprócz oczywistej porady, aby starać się niszczyć wszystko, co widzisz, mamy jeszcze kilka wskazówek, jak szybko zarabiać:

  • Jeżeli masz odpowiednią Złotą Śrubkę, zmień wygląd śrubek np. na kolorowe kamienie, jak na poniższym przykładzie. Dzięki temu w trakcie podróży nie pominiesz żadnej śrubki, bo będą one znacznie lepiej widoczne
ratchet_clank_rift_apart_srubki_4
  • Bierz udział w wyzwaniach areny w lokacji Chmura szczątków Scarstu. Nie są one łatwe, ale możesz na nich zarobić spore sumy pieniędzy
  • Wracaj do już odwiedzonych lokacji. Skrzynie oraz inne podatne na zniszczenia elementy pojawiają się na nowo, kiedy ponownie wejdziesz do lokacji

Metoda na szybkie pieniądze

Jak już wspomnieliśmy, wyzwania czempiona na Chmurze szczątków Scarstu to świetny sposób na śrubki, przy czym jedno zadanie wyróżnia się szczególnie.

Aby szybko zarabiać, rekomendujemy podejmowanie się wyzwania Kruszony lód (3) ze srebrnego pucharu. Jest ono bardzo proste - wymaga jedynie zamrażania przeciwników specjalną bronią i wykańczania ich kluczem.

ratchet_clank_rift_apart_srubki_5

Około minuta wystarczy, by zarobić na zadaniu aż 1000 śrubek, co w przeciągu kilku minut gwarantuje naprawdę duży zastrzyk pieniędzy. To wyzwanie - jak wszystkie inne - możesz powtarzać tyle razy, ile chcesz.

Więcej porad:

Spis treści: Ratchet & Clank: Rift Apart - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami