Polska ma 1% szans na wygranie Euro 2020 - sugeruje Football Manager

Lewandowski królem strzelców w 16% przypadków.

  • Sto symulacji w Football Manager daje Polsce 1% szans na wygranie Euro 2020
  • Lewandowski ma 16% szans na koronę króla strzelców
  • Faworytem są Niemcy

Polska ma 1 procent szans na zwycięstwo w rozpoczynającym się dzisiaj turnieju Euro 2020 - wynika z analizy, jaką w grze Football Manager 2021 przeprowadził youtuber, symulując turniej dokładnie sto razy.

Polska we wszystkich tych próbach wygrała tylko raz. Identycznym wynikiem „pochwalić” mogą się Czechy oraz Szwecja - nasz grupowy rywal. Nieco lepiej - dwie wygrane - zanotowała Holandia. Chorwacja wygrała pięć razy, a Włochy - sześć.

Co interesujące, choć reprezentacja naszego kraju zwyciężyła tylko raz, to aż osiem razy grała w finale i świetnie radziła sobie także w fazie eliminacyjnej - podsumowuje Zealand, popularny youtuber zajmujący się Football Managerem.

Żeby dostać się do eliminacji, najpierw trzeba jednak wyjść z grupy. Na sto symulacji Polsce udawało to się w 64 procent przypadków, ze średnią pozycją na poziomie 2,59 - a więc najczęściej z trzeciego miejsca.

Jak można się domyślać, w grupie E równych sobie nie miała Hiszpania, która awansowała w aż 91 procent przypadków, choć nie zawsze z pierwszego miejsca - średnia pozycja wynosi 1,79.

grupa
Gdyby tak wygrać ze Słowacją...

Jest sześć zespołów, które wygrały Euro 2020 co najmniej 10 razy: Anglia, Belgia (po 10), Francja (13), Hiszpania (14), Portugalia (17) oraz - na szczycie - Niemcy (17 zwycięstw, 29 finałów).

Jeśli mowa o indywidualnych statystykach, to tylko raz zawodnikowi udało się strzelić dziewięć goli - dokonał tego niezawodny Cristiano Ronaldo. Robert Lewandowski został królem strzelców aż 16 razy, za Lukaku (24) i Ronaldo (31).

Najlepszą średnią ocen meczowych na przestrzeni jednego turnieju może za to pochwalić się Harry Kane - aż 9,05. Jeśli wziąć pod uwagę wszystkie sto symulacji, to najlepszą średnią najczęściej zdobywał Kevin de Bruyne (28 razy), przed Thomasem Müllerem (21).

Wszystko to oczywiście w oparciu o faktycznie powołane składy, aktualny format rozgrywek oraz skrupulatnie zbierane i aktualizowane statystyki zawodników, z których słynie Football Manager.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami