Elden Ring z kooperacją czterech graczy i cyklem dobowym - oficjalne szczegóły

Darmowy upgrade na PS5 i Series X/S.

  • Elden Ring zaoferuje możliwość kooperacji
  • Na konsolach nowej generacji zagramy bez dopłaty, posiadając wersję na starszą platformę

Podczas prezentacji otwierającej Summer Game Fest zaprezentowano pierwszy oficjalny zwiastun Elden Ring. Przedstawiciele Bandai Namco wysłali później do mediów oficjalną informację prasową, ujawniającą kilka szczegółów na temat gry.

Przede wszystkim, potwierdzono obecność kooperacji sieciowej dla maksymalnie czterech graczy. Nie wiadomo jak konkretnie zadziała co-op, jednak fragmenty zwiastuna sugerują, że będzie opierał się na systemie podobnym do przywoływania towarzyszy z Dark Souls.

elden_ring_04
Powalczymy też na wierzchowcach

Elden Ring zaoferuje system dynamicznej pogody i cykl dobowy. W poprzednich grach From Software okoliczności przyrody zmieniały się zazwyczaj w zależności od wydarzeń i działań bohatera - w tym przypadku zmiany będą naturalne.

Podobnie jak w Dark Souls czy Bloodborne, stworzymy własną postać. Wybierzemy spośród różnych klas postaci, lecz na razie nie ujawniono ani jednej. Trailer pokazuje jednak, że skorzystamy z broni białej, łuków czy magii.

Twórcy ujawnili, że w grze pojawią się bohaterowie niezależni, którzy będą w różny sposób nastawieni do naszej postaci. Niektórzy zrobią wszystko, by pomóc nam w podróży, a inni zechcą nas zabić - a wszystkie ich motywacje będą uzasadnione fabularnie.

Potwierdzono także, że upgrade do wersji na konsolę nowej generacji będzie darmowy. Oznacza to, że jeśli kupimy grę na PlayStation 4, później uruchomimy ją też na PS5 z odpowiednim zestawem ulepszeń graficznych i lepszą płynnością rozgrywki. To samo dotyczy konsol Microsoftu.

elden_ring_10
Lokacje robią wrażenie

Elden Ring zadebiutuje w styczniu 2022 roku. W przeciwieństwie do cyklu Souls, tym razem otrzymamy grę z otwartym światem. Historię nowego uniwersum pomógł wykreować George R.R. Martin.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami