Deweloperzy Call of Duty Black Ops tworzą nową grę dla Sony

Ambitne przedsięwzięcie.

PlayStation opublikuje debiutancki tytuł studia Deviation Games, założonego przez dwójkę doświadczonych twórców serii Call of Duty: Black Ops, dawniej pracowników Treyarch.

Dave Anthony i Jason Blundell - o nich mowa - pojawili się wczoraj wieczorem na imprezie Summer Games Fest Kickoff, by ujawnić rozpoczęcie prac nad całkiem nową licencją dla Sony.

Anthony był reżyserem i scenarzystą Black Ops z 2010 roku oraz Black Ops 2, wydanego dwa lata później. Blundell miał jeszcze poważniejsze stanowisko w Treyarch, jako jeden z zarządzających firmą. Wcześniej odpowiadał za powstanie trybu Zombie, bez którego dzisiaj seria nie może się obejść.

„Mamy wielkie szczęście, otrzymując taką okazję: by zbudować od podstaw coś całkiem nowego, by postawić na odważną innowację i stworzyć wspaniałą społeczność i dziedzictwo” - zapewnia ten pierwszy, szef Deviation, na oficjalnym blogu

Choć studio jest stosunkowo nowe, to liczy już ponad stu pracowników. O samym projekcie deweloperzy nie chcieli się jeszcze wypowiadać, choć ten ma podobno „zwrócić uwagę”.

„Mogę potwierdzić, że prace trwają, ale jest jeszcze za wcześnie, by wdawać się w szczegóły. Czerpiemy z dekad doświadczeń, ale chcemy też stworzyć coś świeżego i pełnego innowacji” - wyjaśnia Anthony.

„Nie boimy się powiedzieć, że nasze ambicje są bardzo wysokie. Chcemy wyprodukować ogromną, pełną treści grę, z naciskiem na akcję i energię. Na tym na razie poprzestańmy”.

Sony chętnie inwestuje w niezależne zespoły deweloperskie. W odróżnieniu od Microsoftu, woli jednak pojedyncze projekty niż przejmowanie całych firm. W marcu podpisano umowę na tytuł od Jade Raymond - producentki Assassin's Creed - a w kwietniu na projekt multiplayer od studia Firewalk, założonego przez weteranów z Bungie.

Zobacz wszystkie wiadomości z E3 2021

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami