Painkiller powraca - powstaje nowa część serii

Niestety brak szczegółów.

  • Wydawcą jest Saber Interactive
  • Powraca motyw walki z demonicznymi hordami
  • Nie znamy żadnych innych szczegółów

Powstaje nowa odsłona kultowej serii strzelanek Painkiller - poinformowało nas Koch Media na zamkniętym pokazie dla dziennikarzy. Wieść potwierdzono przed chwilą na pokazie Summer Game Fest Kickoff.

Gra ukaże się pod sztandarem nowej marki wydawniczej firmy, zwanej Prime Matter. Wiemy, że współwydawcą jest Saber Interactive, ale nie podano żadnych dodatkowych szczegółów, w tym przewidywanej daty premiery, platform docelowych czy nazwy studia odpowiedzialnego za projekt.

Jedyne, co widzieliśmy, to grafika przedstawiająca posąg demona stojący na tle kapliczki ze świecami i pentagramem. Wiadomo więc, że powróci motyw walki z siłami piekieł.

Na obrazku tytuł gry nie miał żadnego podpisu, co sugeruje, że możemy mieć do czynienia z rebootem serii, ale równie dobrze może to wynikać ze zbyt wczesnego etapu prac, a tym samym brakiem konkretnej nazwy.

Amerykańskie studio Saber Interactive odpowiada między innymi za symulatory jazdy w trudnych warunkach - MudRunner i SnowRunner. Ponadto, są to specjaliści od konwersji gier na Switch i inne konsole. Dzięki temu zespołowi na konsoli Nintendo ukazał się Wiedźmin 3. U boku Cryteka stworzyli też remaster Crysisa.

Samą serię Painkiller tworzyło początkowo warszawskie studio People Can Fly, a później również Mindware Studios, The Farm 51 i Eggtooth Team. Pierwsza część ukazała się w 2004 roku, a ostatnia - o podtytule Hell & Damnation - zadebiutowała w 2012 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami