Hakerzy wykradli kod źródłowy FIFA 21 i silnika Frostbite - raport

Kolejne włamanie.

  • Hakerzy włamali się na serwery Electronic Arts
  • Łupem padły podobno kody źródłowe FIFA 21 i Frostbite
  • EA potwierdza atak, lecz nie podaje tytułów

Electronic Arts jest kolejną w ostatnim okresie firmą ze świata gier wideo, która padła ofiarą hakerów. Napastnicy wykradli rzekomo kody źródłowe FIFA 21 oraz silnika Frostbite.

Informacje przekazał serwis Vice, powołując się na osoby z dostępem do wyspecjalizowanych forów dyskusyjnych, gdzie hakerzy pochwalili się „łupem”.

Będzie więcej oszustów?

Napastnicy posiadają podobno nie tylko kod źródłowy gry FIFA 21, ale także serwerów odpowiedzialnych za matchmaking w tej produkcji. Do tego wewnętrzne narzędzia EA, w tym aplikacje deweloperskie. Łącznie mowa podobno o 780 GB danych.

Pliki nie zostały jak na razie upublicznione, ponieważ hakerzy starają się je obecnie sprzedać - dodaje Vice. Podobnie było niedawno w przypadku ataku na CD Projekt, choć w przypadku polskiej firmy wykradzione materiały ostatecznie i tak przedostały się od sieci.

„Badamy niedawny incydent z włamaniem do naszej sieci, w ramach którego wykradziono ograniczony zakres kodu źródłowego gier oraz związane z nimi narzędzia” - potwierdza Electronic Arts w oświadczeniu.

„Nie uzyskano dostępu do danych graczy i nie mamy podstaw, by sądzić, że narażona jest prywatność użytkowników. Wprowadziliśmy już stosowne poprawki bezpieczeństwa i nie spodziewamy się wpływu na nasze gry i działalność” - dodaje amerykańska korporacja.

Włamania na serwery firm ze świata gier wideo są ostatnio coraz częstsze. W ostatnim okresie ofiarą padł nie tylko wspomniany CD Projekt, którego komputery zablokowano, ale także japoński Capcom.

Nieco wcześniej w sieci prezentowano fragmenty kodu źródłowego Watch Dogs: Legion od Ubisoftu. Za atakiem na francuską korporację stała podobno ta sama grupa, która włamała się również do sieci firmy Crytek.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami