Battlefield 2042 na PS4 i Xbox One to nie tylko mniej graczy, ale też mniejsze mapy

Różnice względem nowych konsol.

Przedstawiciele EA ujawnili pierwsze szczegóły na temat różnic między Battlefield 2042 w wersji PC, PS5 i Xbox Series X/S a wydaniami PS4 i Xbox One. Te sprowadzają się do liczby uczestników rozgrywki i wielkości map.

Jak ogłosiła firma, ze względu na ograniczenia sprzętowe, maksymalna liczba graczy na konsolach poprzedniej generacji w najnowszej produkcji studia DICE zostanie zmniejszona o połowę - ze 128 do 64 użytkowników.

battlefield_2042_czolgi
W grze pojawią się liczne pojazdy, w tym czołgi

To jednak nie wszystko, ponieważ w oficjalnym komunikacie prasowym, który zapowiadał Battlefield 2042, wspomniano, że na PS4 i Xbox One mapy będą mniejsze niż w strzelance na komputerach osobistych, PS5 i Xbox Series X/S.

Szczegóły na temat wielkości aren na starszych urządzeniach nie są znane. Przypomnijmy jednak, że na PC oraz konsolach obecnej generacji największa lokacja liczy niemal sześć kilometrów kwadratowych.

Na razie nie przedstawiono dodatkowych informacji o edycjach gry na PS4 i Xbox One, w tym dotyczących kwestii technicznych, czyli rozdzielczości i płynności. Nadmienić należy, że wersja na konsole poprzedniej generacji jest tańsza o równowartość 10 dolarów.

Battlefield 2042 ukaże się 22 października.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami