Internetowi inwestorzy Homeworld 3 nie dostaną obiecanych pieniędzy

Z powodu zmian w Gearbox Software.

  • Osoby wspierające Homeworld 3 nie otrzymają udziału w zyskach
  • Zbiórka pieniędzy na grę miała umożliwić fanom inwestycję w projekt

Poinformowano, że internetowi inwestorzy, którzy wpłacili pieniądze na rzecz gry Homeworld 3, nie otrzymają obiecanego udziału w zyskach.

Fundusze na grę gromadzono w serwisie Fig, który w przeciwieństwie do Kickstartera umożliwia darczyńcom uczestnictwo w programie, wypłacającym dywidendy w przypadku ewentualnego powodzenia projektu. Zainteresowani mogą zdecydować się na procent z generowanych przez pozycję pieniędzy lub klasyczne nagrody.

homeworld_3_zbiorka
Za grę odpowiada studio Blackbird Interactive

Nadmienić jednak należy, że zbiórkę na Homeworld 3 zorganizowano przede wszystkim, by umożliwić fanom serii „inwestycję i udział w sukcesie” tytułu, obiecując „szanse na zarobek”. To właśnie dlatego minimalny cel finansowy akcji ustalono na 1 dolara.

Teraz okazuje się, że wspierający nie dostaną pieniędzy. Jeden z internetowych inwestorów na forum Reddit opublikował treść otrzymanego e-maila, w którym poinformowano, że Fig nie będzie w stanie zebrać i przekazać użytkownikom udziałów. Powodem są „niedawne zmiany w Gearbox”.

Nie jest to jasne, ale prawdopodobnie przyczyną jest fakt, że firma ma nowego właściciela. Jakiś czas temu spółkę kierowaną przez Randy'ego Pitchforda wykupiło Embracer Group, do którego należą między innymi THQ Nordic i Deep Silver.

Zapewniono jednocześnie, że wspierający otrzymają egzemplarze Homeworld 3 i inne nabyte nagrody. Podkreślono też, że Fig zmienił już sposób zbierania gwarantowanych inwestorom pieniędzy - od jakiegoś czasu gromadzi gotówkę „z góry”. Sama gra ukaże się w 2022 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami