Battlefield 2042 dostanie otwartą betę. Wcześniejszy dostęp dla preorderów

W planach też testy alfa.

  • Przed premierą Battlefield 2042 odbędą się testy alfa i beta gry
  • Dostęp do otwartej bety można uzyskać wcześniej zamawiając tytuł przed debiutem

EA poinformowało, że zamierza zorganizować otwartą betę zapowiedzianego dzisiaj Battlefield 2042.

Terminu oraz szczegółów przygotowywanych testów na razie nie ujawniono. Podkreślono jednak, że osoby, które złożą zamówienie przedpremierowe na strzelankę, będą mogły nieco wcześniej sprawdzić tytuł.

Na możliwość nieco wcześniejszego przetestowania produkcji mogą też liczyć abonenci EA Play. Przypomnijmy, że program wchodzi w skład Xbox Game Pass Ultimate, co oznacza, że podobny bonus otrzymają także subskrybenci wspomnianej usługi Microsoftu.

Ogłoszono również, że w lipcu odbędą się techniczne testy alfa gry. W tym jednak przypadku z pozycją zapoznają się wyłącznie osoby wybrane przez twórców - deweloperzy wyślą zaproszenia do długoletnich fanów cyklu. Nie przewidziano publicznych zapisów.

Ponadto zaznaczono, że alfa pozbawiona będzie większości elementów graficznych, tekstur i obiektów. Studio DICE podkreśla, że celem jest przetestowanie balansu rozgrywki oraz wydajności strzelanki. Uczestnicy nie mogą jednak nagrać żadnych materiałów.

Strzelanka ukaże się 22 października na PC oraz konsolach poprzedniej i obecnej generacji. Akcję osadzono w niedalekiej przyszłości, a gra nie zaoferuje kampanii fabularnej. Więcej szczegółów o Battlefield 2042 zebraliśmy w artykule podsumowującym niedawną prezentację projektu.

Zobacz wszystkie wiadomości z E3 2021

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami