Chivalry 2 - zasięg ataku: jak działa

Jak wykorzystać zasięg ataku na swoją korzyść.

Walki w Chivalry 2 są w dużej części mocno chaotyczne - bierze w nich udział wielu graczy i czasami ciężko zastosować bardziej wymyślne taktyki. Warto jednak ćwiczyć odpowiednie nawyki, a jednym z nich jest wykorzystanie zasięgu broni, z której korzysta postać.

Jeśli chcesz zadać przeciwnikowi obrażenia, musisz trafić go przy pomocy broni białej (pomińmy na ten moment broń dystansową). Jest to dość oczywiste, jednak gra bierze tutaj pod uwagę zasięg broni. Oznacza to, że możesz zamachnąć się wcześniej, zanim dobiegniesz do celu i trafić go w momencie przybliżenia się.

023_chivalry2_zasieg_ataku_jak_dziala
Naucz się zasięgu swoich ataków i rozpoczynaj je zanim dobiegniesz do celu

Jak nietrudno się domyślić, manewr ten wymaga wprawy i ćwiczeń, szczególnie z konkretnym typem uzbrojenia. Dwuręczne, ciężkie bronie mają znacznie większy zasięg od krótkich mieczy, sztyletów czy toporów, jednak sama animacja ataku trwa też dłużej. Musisz brać wszystkie te rzeczy pod uwagę, jeśli chcesz trafić wroga w momencie dobiegnięcia do niego - a nie zamachnąć się w powietrze i odsłonić na atak.

Mimo trudności w wykonaniu tego typu ataku, jak najbardziej warto się go nauczyć. Przyda ci się on przede wszystkim w trakcie starć jeden na jednego, gdzie liczy się precyzja. Dobrze wymierzony cios, szczególnie jeśli będzie to mocny atak, może odebrać nawet połowę punktów zdrowia wroga, dając ci ogromną przewagę zanim starcie na dobre się rozpocznie.

Pamiętaj też, że możesz łączyć to ze zwodami i różnymi typami ataków, by jeszcze bardziej utrudnić wrogowi blok. Możesz też po prostu odskoczyć do tyłu, a następnie rozpocząć z wyprzedzeniem animację ataku, łącząc ją dodatkowo z przeciąganiem. Przy odrobinie wprawy będziesz w stanie omijać blok wroga i atakować go od boku.

Miej na uwadze to, że wrogowie też mogą to wykorzystać - i z pewnością to zrobią. Jeśli widzisz szarżującego na ciebie przeciwnika to przygotuj się do bloku bądź uskoku (w zależności od ataku) i wykorzystaj to na swoją korzyść, wyprowadzając własny cios na odsłoniętego wroga.

Poprzednio: Chivalry 2 - umiejętność specjalna: jak ładować i korzystać

Spis treści: Chivalry 2 - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami