Chivalry 2 - umiejętność specjalna: jak ładować i korzystać

Ładowanie i aktywowanie zdolności postaci.

W Chivalry 2 każda z klas postaci posiada unikalną dla siebie zdolność specjalną. Może to być uzdrowienie, wzmocnienie siebie bądź sojuszników lub stworzenie jakiegoś obiektu. Z tej strony dowiesz się jak ładować te zdolności i jak z nich korzystać.

Każda zdolność jest unikalna dla danej klasy postaci i nie można jej zmienić. W lewym dolnym rogu ekranu znajdziesz ikonkę zdolności (1), z której korzysta twoja postać. Dookoła niej z kolei rozciąga się pasek postępu. Ten zapełnisz atakując i eliminując wrogów czy wykonując zadania misji. Gdy pasek będzie już pełny, będziesz mógł aktywować zdolność - jest to także sygnalizowane przez nazwę zdolności (2), która od tego momentu widnieje nad ikonką.

021_chivalry2_umiejetnosc_specjalna_jak_korzystac

Dostępną dla klasy postaci zdolność możesz podejrzeć także po za polem walki, na ekranie wyboru klasy. Znajdziesz tam nazwę zdolności jak i jej krótki opis (3), który pomoże ci zrozumieć jej działanie.

022_chivalry2_umiejetnosc_specjalna_jak_korzystac

By aktywować umiejętność wciśnij klawisz 4 (d-pad w dół w przypadku wersji konsolowych). Zdolność zostanie natychmiast aktywowana bądź pojawi się poświata, która pozwoli ci ją rozstawić. To drugie tyczy się niektórych zdolności, jak Sztandar, który musisz wpierw ustawić na polu bitwy. Od tego momentu zdolność będzie działać - uzdrowi lub wzmocni ciebie i sojuszników, osłabi wrogów bądź pozwoli ci, na przykład, podpalać strzały.

Zdolności nie mają czasu odnowienia. By ponownie z nich skorzystać musisz po prostu zapełnić pasek postępu. Warto jednak wstrzymać się z ich aktywacją i poczekać na odpowiedni moment. Uruchomienie w trakcie dużego starcia leczenie może przechylić szalę zwycięstwa na twoją stronę, a palenisko ustawione na murze pozwoli ci strzelać do wrogów i podpalać ich z bezpiecznej odległości.

Poprzednio: Chivalry 2 - typy ataków: cięcie, dźgnięcie, pionowy

Spis treści: Chivalry 2 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Chivalry 2 - zasięg ataku: jak działa

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami