Chivalry 2 - kopnięcie: jak działa, kiedy korzystać

Rozbijanie bloku przy pomocy kopniaka.

Choć w Chivalry 2 walczył będziesz głównie przy pomocy broni białej i/lub dystansowej, możesz wykorzystać także najzwyklejsze kopnięcie. Mimo swojej niepozorności, kopniak jest niezwykle skuteczny na polu walki. Z tej strony dowiesz się jak go wykonać, co możesz dzięki temu zyskać i kiedy lepiej powstrzymać się przed kopaniem wroga.

By wykonać kopnięcie wciśnij po prostu klawisz F (B i kółko w przypadku konsol Xbox i Playstation). Rozpocznie to krótką animację, w trakcie której twoja postać wyprowadzi ten cios. Jest to także widoczne w przypadku postaci innych graczy (1).

012_chivalry2_kopniecie_kopniak_jak_dziala_kiedy_korzystac

Jeśli uda ci się w ten sposób trafić w blokującego się wroga, rozbijesz blok i odsłonisz go (2). W tym momencie możesz wyprowadzić przynajmniej jeden cios, którego twój oponent nie będzie w stanie zablokować - zawsze go dosięgnie i zada obrażenia.

013_chivalry2_kopniecie_kopniak_jak_dziala_kiedy_korzystac

Niestety, kopniak to bardzo ryzykowne zagranie. Jeśli trafisz na moment, w którym przeciwnik się nie blokuje, sam odsłonisz się na jego kontratak. Co więcej, manewr ten ma bardzo krótki zasięg - musisz więc stać praktycznie przy wrogu by móc go nim dosięgnąć. Ponownie - jeśli będziesz stał zbyt daleko, oponent na pewno to wykorzysta i dosięgnie cię własnym ciosem zanim animacja dobiegnie końca.

Pamiętaj więc że mechanika ta to typowy miecz obosieczny. Korzystaj z niej tylko wtedy, gdy walczysz z pojedynczym wrogiem który cały czas trzyma blok i zatrzymuje każdy twój cios. W takiej sytuacji możesz sprawnie rozbić jego osłonę i wybić go z równowagi.

Poprzednio: Chivalry 2 - uskok, unik: jak nie dać się trafić

Spis treści: Chivalry 2 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Chivalry 2 - jak przebić blok wroga

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami