Vertigo to przygodówka inspirowana filmem Hitchcocka

Pełen napięcia dreszczowiec.

  • Vertigo to przygodówka inspirowana filmem „Zawrót głowy”
  • Gra opowie jednak własną historię
  • Premiera jeszcze w tym roku

Firma Microids ogłosiła, że wyda przygodówkę Vertigo, inspirowaną filmem Alfreda Hitchcocka „Zawrót głowy” z 1958 roku. Za prace odpowiada Pendulo Studios z Hiszpanii, które od lat specjalizuje się w gatunku, zajmując się choćby serią Runaway.

Nowy tytuł zmierza na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. Premiera pod koniec obecnego roku.

„Zawrót głowy” uważany jest niekiedy za jeden z najlepszych filmów Hitchcocka, lecz gra - jak zapewniają twórcy - będzie czerpała z niego inspirację, opowiadając jednak własną historię.

„Film był oczywiście ważnym wzorem pod względem tematyki, narracji, nawet technik wizualnych, które naśladujemy” - wyjaśnia projektant narracji Josué Monchan.

Deweloperzy czerpali też z innych prac słynnego reżysera. „Dla przykładu, terapia w centrum opowieści przypomina «Urzeczoną», a niektóre postacie są podobne do tych z «Rebeki», «Psychozy» i wielu innych” - dodaje twórca.

Fabuła opowie o postaci Eda Millera. Pisarz uczestniczy w wypadku drogowym, z którego wychodzi bez szwanku. Mężczyzna jechał podobno sam, choć jest przekonany, że towarzyszyła mu córka i żona. Trapiące bohatera zawroty głowy wkrótce kierują go na terapię, gdzie poznamy prawdę.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami