Odpowiednik DLSS od AMD poprawi działanie gier na Xbox Series X/S

Potwierdza Microsoft.

Niedawno AMD oficjalnie zaprezentowało FidelityFX Super Resolution - podnoszącą wydajność w grach technikę, która jest odpowiedzią na DLSS od Nvidii. Microsoft oznajmił teraz, że rozwiązanie trafi na Xbox Series X/S.

- W dziale Xbox jesteśmy podekscytowani potencjałem FidelityFX Super Resolution, które jest kolejną świetną metodą dla deweloperów na zwiększenie liczby klatek na sekundę i rozdzielczości. Wkrótce przekażemy więcej szczegółów - powiedział przedstawiciel koncernu z Redmond w rozmowie z IGN.

Komunikat Microsoftu potwierdza wcześniejsze nieoficjalne doniesienia. Jakiś czas temu youtuber Sebastian Linus twierdził, że FSR pojawi się na wszystkich układach AMD - także znajdujących się w nowych konsolach. Na razie nie wiadomo jednak, czy trafi też na PS5.

amd_fidelity_dlss
Działanie FidelityFX Super Resolution na przykładzie Godfall

Według zapewnień producenta, FidelityFX Super Resolution zagwarantuje nawet 2,5-krotny wzrost liczby klatek na sekundę. Rozwiązanie będzie obsługiwane przez ponad 100 modeli procesorów i kart graficznych - również przez GPU konkurencji.

FSR zadebiutuje 22 czerwca. Jak poinformowało AMD, aktualnie dziesięć studiów deweloperskich pracuje nad zintegrowaniem techniki we własnych produkcjach oraz silnikach graficznych.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami