Tryb rankingowy CS:GO tylko za pieniądze - ważna zmiana w strzelance

Bez Prime ani rusz.

  • Tryb rankingowy w CS:GO dostępny jest tylko dla kont Prime
  • Za taki status należy zapłacić 55,99 zł
  • Darmowe konta nie otrzymają rangi umiejętności

Valve wprowadziło istotne zmiany w sposobie działania Counter-Strike: Global Offensive. Dobrze już znane konta Prime pozostają płatne, lecz tylko one gwarantują teraz dostęp do klasycznego trybu rankingowego, z rangami umiejętności.

Trzy lata temu popularne CS:GO zostało udostępnione za darmo przez Valve, lecz za wyniesienie konta do statusu Prime nadal trzeba było zapłacić. Istniała jednak ścieżka darmowej aktualizacji, która przestała być teraz dostępna.

1
Nowy przełącznik

Jednocześnie osoby z darmowymi kontami nadal będą mogły korzystać z matchmakingu dobierającego drużyny w oparciu o umiejętności, lecz nie otrzymają rangi.

Valve tłumaczy na oficjalnym blogu, że możliwość aktualizacji kont do Prime wraz z upływem czasu i po zdobyciu określonej liczby punktów doświadczenia - jak dotychczas - była zachętą dla „czarnych charakterów” do rujnowania zabawy zarówno nowym, jak i doświadczonym graczom. Opisywane zmiany są więc kolejnym krokiem w walce z oszustami.

Dość powiedzieć, że nowi gracze - bez statusu Prime za 55,99 zł - w ogóle nie będą teraz otrzymywać punktów doświadczenia czy okazjonalnych przedmiotów na zakończenie meczu.

Posiadacze „zaawansowanych” kont także będą mogli brać udział w meczach nierankingowych, bez obawy o utratę rangi. O taką formę zabawy gracze dopraszali się od lat, lecz zapewne nie spodziewali się, że ostatecznie pojawi się ona w takiej formie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami