Twórcy Days Gone pracują nad nową grą z otwartym światem

Potwierdza Sony.

  • Studio Bend pracuje nad zupełnie nową grą
  • Produkcja wykorzysta „systemy otwartego świata” z Days Gone

Przedstawiciele Sony potwierdzili nieoficjalne informacje - odpowiedzialne za Days Gone studio Bend pracuje obecnie nad grą, która jest przedstawicielem zupełnie nowej marki.

W wywiadzie opublikowanym na łamach oficjalnego bloga PlayStation szef PlayStation Studios - Hermen Hulst - podkreślił, że projekt powstaje na bazie „głębokich systemów otwartego świata”, przygotowanych na potrzeby wcześniejszej gry zespołu.

Informację przekazaną przez menedżera z Sony potwierdzili sami deweloperzy w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze. Nie ujawnili jednak na razie żadnych dodatkowych szczegółów, ale zaprosili graczy na wspólną „podróż”.

days_gone_pc
Days Gone niedawno ukazało się na PC

„Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wasze wsparcie przy okazji Days Gone i jesteśmy zaszczyceni ilością uwielbienia, jaką nasza społeczność fanów darzy nasz świat i postacie. Wasz entuzjazm motywuje nas do rozwoju i tworzenia wrażeń, które przetrwają lata” - napisano.

„Jesteśmy podekscytowani mogąc ogłosić, że rozszerzamy portfolio studia Bend o zupełnie nową markę. Mamy nadzieję, że udacie się w tę nową podróż razem z nami, nie możemy się doczekać, by pokazać wam nad czym pracujemy” - dodano.

W kwietniu serwis Bloomberg ujawnił, że Sony zrezygnowało z kontynuacji Days Gone, ale wyraziło zgodę na inny projekt. Doniesienia wywołały oburzenie wśród fanów, którzy domagali się zmiany decyzji - powstała nawet petycja, w której domagano się stworzenia sequela przygód Deacona. Internetowy list dotychczas podpisało blisko 120 tysięcy osób.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami