Twórcy Concrete Genie i animacji "Spider-Man Uniwersum" łączą siły

Nowa gra na PS5.

Studio PixelOpus - twórcy Concrete Genie - łączą siły z firmą Sony Pictures Animation, odpowiedzialną między innymi za „Spider-Man Uniwersum”. Efektem będzie nowa gra na PlayStation 5.

Z ogłoszenia o pracę ujawnionego przez serwis Gematsu wynika, że tytuł powstaje na silniku graficznym Unreal Engine 5, który obecnie dostępny jest jedynie w ramach wczesnego dostępu. To może sugerować, że na projekt przyjdzie jeszcze poczekać.

Wśród poszukiwanych deweloperów są programiści: do grafiki oraz silnika. „Podejmujemy się ekscytujących innowacji i technik renderowania we współpracy z Sony Pictures Animation” - czytamy w anonsie. Zakres kooperacji nie jest znany, tak samo jak tematyka.

Wytwórnia Sony ma w dorobku kilka interesujących licencji, z których mogłoby skorzystać PixelOpus. Mowa między innymi o serii „Hotel Transylvania”, czy też „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe”.

PixelOpus pozostaje niezależne, lecz szersza kooperacja różnych oddziałów Sony do jeden z filarów działalności na przyszłość w japońskiej korporacji, co ujawniono niedawno w nowej strategii.

Akcja Concrete Genie z 2019 roku toczy się w smutnym portowym mieście Denska. Mieścina została częściowo opuszczona przez skażenie wody i lądu tajemniczą, oleistą substancją, a zadaniem gracza jest przywrócenie kolorów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami