Były szef marki Call of Duty zajmie się rozwojem serii Battlefield

EA sięga po dawnego pracownika Activision Blizzard.

EA poinformowało o zatrudnieniu Byrona Beede'a na stanowisku osoby, która zajmie się nadzorowaniem rozwoju serii Battlefield. Mężczyzna jest byłym pracownikiem Activision Blizzard, gdzie odpowiadał za kierowanie marką Call of Duty.

Według źródeł serwisu IGN, menedżer aktualnie uczestniczy w przygotowaniach do premiery tegorocznej odsłony cyklu od szwedzkiego studia DICE oraz mobilnej części. Priorytetem są jednak dla niego przyszłe strzelanki.

nowy_battlefield
Nowy Battlefield jest podobno częściowo inspirowany trzecią częścią

Dziennikarze portalu podkreślają, że Beede będzie odpowiadał przed Vincem Zampellą - współzałożycielem Respawn Entertainment, obecnie kierującym oddziałem DICE z Los Angeles.

W Activision Blizzard mężczyzna kierował rozwojem marek Call of Duty i Destiny. To właśnie on zajmował się między innymi przygotowaniami darmowego CoD Warzone oraz mobilnej odsłony cyklu.

Nowa część Battlefielda zostanie oficjalnie ujawniona w najbliższą środę, 9 czerwca, o godzinie 16:00 czasu polskiego. Gra ukaże się przed końcem bieżącego roku na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami