W Far Cry 6 zabraknie edytora map

Tryb Arcade odchodzi w zapomnienie?

Far Cry 6 nie zaoferuje edytora map znanego z poprzednich odsłon serii - poinformował Alexandre Letendre w trakcie sesji pytań i odpowiedzi zorganizowanej na Reddicie.

Edytor był dostępny w Far Cry 5 w trybie Arcade. W praktyce pozwalał graczom tworzyć własne misje czy nawet rodzaje rozgrywki. Użytkownicy mogli korzystać z obiektów z różnych produkcji Ubisoftu, co owocowało wyjątkowo różnorodnymi i oryginalnymi mapami.

„Arcade nie powróci. Usunięcie tego elementu było trudną decyzją, ale pozwoliło nam skupić się na głównej kampanii” - zaznaczył dyrektor projektu.

Twórcy ujawnili też kilka innych szczegółów na temat gry. Poinformowano między innymi, że powróci kombinezon wingsuit, a także linka z hakiem. Przypomniano też, że w tej części nie zatrudnimy ludzkich towarzyszy do pomocy.

Far Cry 6 debiutuje w październiku na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series. Akcja osadzona jest na wyspie Yara, mocno inspirowanej Kubą. Bohater lub bohaterka przyłączą się do lokalnego ruchu oporu, by obalić tyranicznego dyktatora.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami