Resident Evil Village po polsku - fani przygotowali spolszczenie

Dostępne do pobrania.

  • Fani stworzyli kinowe spolszczenie do Resident Evil Village
  • Przetłumaczono większość gry - poza napisami w teksturach
  • Projekt jest darmowy

Grupa fanów przygotowała spolszczenie do wydanego niedawno Resident Evil Village, które w Polsce ukazało się w angielskiej wersji językowej.

Projekt dostępny jest za darmo za pośrednictwem forum Grajpopolsku, którego użytkownicy są autorami tłumaczenia. Do działania wymagane jest użycie programu Mod Manager - szczegółową instrukcję instalacji znaleźć można na łamach wspomnianej witryny.

Fani na język polski przełożyli większość zawartości gry. Wyjątkiem są napisy zaimplementowane w teksturach, w tym nazwy z ekranów wczytywania oraz jeden końcowy tekst, a także dodatki Tragedy of Ethan Winters Concept Art i Baker Incident Report. Twórcy nie wykluczają, że w przyszłości zajmą się też DLC.

resident_evil_village_spolszczenie
Akcja Resident Evil Village toczy się w upiornej wiosce

Spolszczenie z oczywistych względów działa jedynie na PC. Za projekt odpowiada trójka internautów - Viuys (tłumaczenie i sprawy techniczne), Amelanduil (tłumaczenie i korekta) oraz Nan3k (pomoc w pracach). Podkreślają jednocześnie, że mogą pojawiać się jeszcze błędy i proszą o ich zgłaszanie.

„Wiemy, że zainteresowanie grą jest duże, dlatego poświęcaliśmy na to cały swój czas wolny, dzięki czemu udało nam się tego dokonać w niecałe 4 tygodnie” - pisze jeden z autorów. „Jeśli w przyszłości wyjdą do gry jakieś fabularne DLC, oczywiście natychmiast zajmiemy się ich tłumaczeniem” - obiecuje.

Resident Evil Village kontynuuje wydarzenia z siódmej odsłony cyklu. Gracze ponownie wcielają się w Ethana Wintersa, który trafia do tytułowej wioski, podążając tropem porwanej córki. W trakcie przygody mierzy się między innymi ze słynną wampirzycą - Lady Dimitrescu.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami