Kultowy film Super Mario Bros. przedłużony o nowe sceny - dzięki fanom

Rozszerzona edycja.

  • Grupa fanów odświeżyła wycięte sceny z filmu Super Mario Bros.
  • Dodatkowe sceny połączono z główną produkcją, tworząc edycję rozszerzoną

W 1993 roku ukazał się film na podstawie Super Mario Bros. - adaptacja, uchodząca w niektórych kręgach za kultową. Fani przygotowali rozszerzoną wersję projektu, wzbogaconą o sceny usunięte z oryginału.

Dwa lata temu na starych kasetach VHS odnaleziono fragmenty usunięte z kinowego wydania obrazu, ale materiały były w niezbyt dobrej jakości. Grupie miłośników udało się jednak odnowić wspomniane ujęcia, które teraz dołączono do głównej produkcji.

Rozszerzona edycja - nazwana na cześć małżeństwa, odpowiedzialnego za wyreżyserowanie filmu - jest o 20 minut dłuższa niż pierwowzór. Całość obejrzeć można za darmo za pośrednictwem witryny Internet Archive.

Dodatkowe sceny to przede wszystkim porzucony w oryginale wątek, w którym Mario i Luigi walczą z konkurencyjną firmą hydrauliczną Scapelli, mającą najpewniej powiązania z mafią. Jest też sekwencja, gdy złowrogi Koopa morduje technika poprzez zamianę mężczyzny w śluz.

Twórcy rozszerzonej edycji opublikowali zakulisowe wideo, w którym pokazują jak wyglądały prace nad odnowieniem nowych ujęć. Podniesienie jakości obrazu zajęło wiele godzin - usunięto uszkodzenia i zakłócenia, a także poprawiono kolory. Edytowano również ścieżkę dźwiękową, by pasowała do dłuższego filmu.

Nintendo przygotowuje obecnie kolejny - tym razem animowany - film na podstawie przygód wąsatego hydraulika. Kilka miesięcy temu poinformowano, że prace nad projektem przebiegają bez przeszkód, a projekt powinien zadebiutować w 2022 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami