God of War Ragnarok opóźniony, gra trafi też na PS4

Plus: Gran Turismo 7 na starszą konsolę.

  • God of War ukaże się w 2022 roku
  • Gra zmierza także na PlayStation 4
  • Na PS4 trafi też Gran Turismo 7

Hermen Hulst - szef PlayStation Studios - potwierdził w rozmowie na oficjalnym blogu, że następna odsłona serii God of War ukaże się dopiero w przyszłym roku. Ujawnił również, że gra trafi na PlayStation 4 i PS5.

Menedżer nie podał szczegółów w kwestii opóźnienia premiery. Wyjaśnił jedynie, że „projekt zaczął się nieco później”, a wydawca chce się upewnić, że „Santa Monica Studio może dostarczyć wspaniałe God of War, w które wszyscy chcemy zagrać”.

2
Nowy God of War ponownie postawi na przygody Kratosa i Atreusa

- W takich przypadkach trzeba coś poświęcić, a na pewno nie może to być jakość czy zdrowie i samopoczucie naszego wspaniałego zespołu - dodał. Sony Santa Monica potwierdziło wieści na Twitterze.

Były szef Guerrilla Games miał więcej do powiedzenia, jeśli mowa o planach na wydanie tytułu także na PlayStation 4.

- Nie można zbudować społeczności 110 milionów użytkowników i po prostu ich zostawić, czyż nie? To byłyby złe wieści dla fanów PS4, ale także niezbyt rozsądne posunięcie biznesowe - tłumaczył menedżer.

- Jeśli sensowne jest rozwijanie tytułu zarówno na PS4, jak i PS5 - w przypadku Horizon Forbidden West, następnego God of War, GT7 - to zamierzamy tak robić. Jeśli posiadacz PlayStation 4 będzie chciał zagrać, będzie mógł. Jeśli będzie preferował PS5, gra będzie czekała także i tam.

Plany na wydanie Horizon Forbidden West na sprzęcie poprzedniej generacji były znane już wcześniej. Kolejna część God of War nie ma jeszcze oficjalnego tytułu - nazwę Ragnarok uknuto na podstawie nordyckiej tematyki i niejasnych sugestii twórców.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami