Za tydzień duża aktualizacja Minecrafta

Część pierwsza.

  • Nadciąga pierwsza część łatki Caves & Cliffs
  • Premiera za tydzień, 8 czerwca
  • Druga część ukaże się pod koniec roku

Studio Mojang poinformowało, że pierwsza część aktualizacji Caves & Cliffs do Minecrafta ukaże się już w przyszłym tygodniu, 8 czerwca.

Nowości otrzymają jednocześnie wydania Bedrock oraz Java, więc lista platform docelowych jest długa: PC (Windows, Mac, Linux), PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch, iOS oraz Android.

goat
Jedną z nowości są górskie kozy

Mowa o „pierwszej części”, ponieważ - jak ujawniono w kwietniu - ambicje twórców rozrosły się w takim stopniu, że aktualizację trzeba było podzielić na dwie, by wydać je w rozsądnych terminach. Nie pomogła też globalna pandemia.

Aktualizację zapowiedziano w 2020 roku, na imprezie Minecraft Live. Pierwsza część zaoferuje między innymi nowe zwierzaki (kozy, aksolotle), kolejne bloki (ametyst, kalcyt, tuf, miedź) oraz rośliny (liście azalii, pylikwiaty, mimozy, mech).

Do tego sporo przedmiotów: garnki, piorunochrony, świece, lunety, kozi róg, świecące jagody, sakwy, pędzelki i tak dalej.

Druga część Caves & Cliffs ukaże się pod koniec roku, w okresie świątecznym. Już teraz wiadomo jednak, że na rozbudowany system archeologii trzeba będzie poczekać jeszcze dłużej, do przyszłego roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami