Starsze odsłony Need for Speed znikną dziś ze sklepów

Serwery aktywne do września.

Electronic Arts ogłosiło, że jeszcze dzisiaj usunie ze sklepów szereg starszych odsłon serii Need for Speed. Wszystko to w ramach przygotowań do wyłączenia serwerów napędzających rozgrywki sieciowe.

Lista pozycji obejmuje:

  • Need for Speed Carbon
  • Need for Speed Undercover
  • Need for Speed Shift
  • Shift 2: Unleashed
  • Need for Speed: The Run

Serwery pozostaną aktywne do 31 sierpnia i do tego czasu można jeszcze korzystać z trybów online. Po tym okresie pozostanie już tylko rozgrywka dla pojedynczego gracza, jeśli oczywiście zdążymy kupić grę.

„Decyzje o usunięciu gier ze sprzedaży nigdy nie są łatwe, ale skupiamy się teraz na przyszłości Need for Speed” - czytamy w komunikacie. Electronic Arts dodaje, że liczba graczy jest już po prostu zbyt mała, by utrzymanie infrastruktury było opłacalne.

Na rynku nadal pozostaje mnóstwo nowszych pozycji ze słynnego cyklu: Need for Speed Most Wanted (2012), Need for Speed Rivals, Need for Speed (2015), Need for Speed Payback, Need for Speed Heat oraz Need for Speed Hot Pursuit Remastered.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami