Dying Light 2 z mikropłatnościami. Znamy też rozmiar gry

Opcjonalne skiny czy coś więcej?

  • Gra zaoferuje „zakupy w aplikacji”
  • To zapewne mniejsze DLC, jak w przypadku poprzedniej części
  • Rozmiar na dysku to 60 GB

Ruszyły preordery Dying Light 2, więc w cyfrowych sklepach pojawiają się już ciekawe szczegóły dotyczące nowej gry Techlandu. Nowe informacje ujawnia między innymi karta produktu w Microsoft Store.

Zarówno w sklepie „zielonych”, jak i na stronie ESBR, czyli amerykańskiego odpowiednika organizacji PEGI, pojawia się wzmianka o „zakupach wewnątrz aplikacji”. To nic innego jak mikropłatności, choć należy przypomnieć, że cyfrowy sklep jest obecny już w pierwszej części serii. Gracze mogą w nim kupić mniejsze DLC, zawierające np. skiny lub pakiety broni, które nie ułatwiają zabawy. Tej samej strategii możemy się więc spodziewać po nadchodzącej odsłonie.

dying_light_2_mikroplatnosci_2
Szybsze buty za 19,99 zł? Tego raczej nie doświadczymy

Według Microsoft Store, przybliżony rozmiar Dying Light 2 na dysku wynosi 60,01 GB. Wartość może się oczywiście wahać w zależności od platformy, ale daje to dobre pojęcie o przestrzeni, którą należy przygotować w oczekiwaniu na premierę.

Karta produktu ujawnia też, że powróci tryb kooperacyjny od 2 do 4 graczy, a co najważniejsze - będzie on działał również w trybie crossplay. Rozgrywką międzyplatformową na urządzeniach Microsotu zostaną objęte „różne platformy w usłudze Xbox”, a więc również PC. Nie wiadomo jeszcze, co z PlayStation.

Gra ma też oznaczenie „4K Ultra HD”, a także „60 kl./s i więcej”, a dodatkowo zostanie zoptymalizowana dla Xbox Series X i S, także w ramach programu Smart Delivery, co oznacza, że Dying Light 2 samo dostosuje wersję do sprzętu użytkownika. Wspomnianej wydajności możemy oczywiście oczekiwać raczej tylko od nowej generacji Xbox - i odpowiednio mocnych PC.

Produkcja zadebiutuje 7 grudnia. Przed weekendem Techland opublikował nowy gameplay z Dying Light 2, a także przybliżył nam miasto The City.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami