Twórcy Total War pracują nad nową grą w uniwersum chińskiego Three Kingdoms

Szczegółów nie ujawniono.

Creative Assembly kończy prace nad Total War: Three Kingdoms. W materiale wideo poinformowali, że nie powstaną już żadne dodatki do tej wydanej w 2019 roku strategii - lecz rozpoczęła się już faza projektowania kolejnej gry w tym samym uniwersum.

„Pracujemy nad nową grą, która bazuje na powieści Opowieści o Trzech Królestwach. Nie będzie się ona łączyć z poprzednią” - doprecyzowano w komentarzu na YouTube.

Takie słowa mogą sugerować, że nowa produkcja nie będzie tradycyjnym sequelem. Być może chodzi o grę mobilną, choć pełnoprawny tytuł na PC nie jest wykluczony - oryginał sprzedał się wyjątkowo dobrze, szczególnie w Chinach.

Creative Assembly pracuje także obecnie nad Total War: Warhammer 3. Ten tytuł ukaże się już we wrześniu bieżącego roku. Jakiś czas temu twórcy informowali również o produkcji nowej, historycznej odsłony serii - fani liczą na Medieval 3.

Studio wykracza też poza gatunek strategii, podobnie jak w przypadku horroru Obcy: Izolacja. Jeden z zespołów zajmuje się produkcją nieujawnionej jeszcze strzelanki dla firmy SEGA.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami