Gruby Entertainment to studio weteranów z People Can Fly

Zespół pracuje nad strzelanką.

  • Gruby Entertainment składa się z byłych pracowników People Can Fly
  • Studio skupia się na „wysokokalorycznym” gameplayu
  • Pierwszym projektem jest strzelanka FPP

Byli pracownicy People Can Fly - firmy odpowiedzialnej między innymi za Bulletstorm i Outriders - utworzyli studio Gruby Entertainment.

Zespół założono pod koniec 2020 roku, ale dopiero teraz na ten fakt zwrócono szerzej uwagę, o czym pisze serwis GamesIndustry. Na czele ekipy stoją Grzegorz Michalak, Karol Szyszka, Paweł Siech i Kamil Misiowiec. Deweloperzy funkcjonują w trybie zdalnym.

„Celem Gruby Entertainment jest tworzenie solidnego, wysokokalorycznego gameplayu dla zagorzałych graczy, oferując im wypełnione akcją godziny zabawy, którym towarzyszyć będą kluczowe i znaczące decyzje do podjęcia” - napisano na oficjalnej stronie firmy. Wzmianka o „wysokokalorycznym gameplayu” to oczywiście nawiązanie do nietypowej nazwy studia.

gruby_entertainment_logo
Studio skupi się na grach akcji

Pierwszym projektem zespołu jest pierwszoosobowa strzelanka. Szczegóły na temat projektu nie są znane, ale wydawcą gry jest Super.com, które zapewni deweloperom wsparcia w trakcie przygotowywania tytułu.

Gruby Entertainment składa się z branżowych weteranów, mających doświadczenie w tytułach niezależnych i dużych grach pokroju wspomnianego Outriders. Studio aktualnie szuka kolejnych pracowników.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami