Far Cry 6 - data premiery, zwiastun i oficjalny gameplay

Są też nowe informacje.

  • Far Cry 6 zadebiutuje 7 października
  • W grze pojawi się możliwość konstruowania własnych broni
  • Niektóre sekwencje przedstawiono z perspektywy kamery za plecami postaci

Na zakończonym właśnie pokazie przedstawiciele Ubisoftu poinformowali, że Far Cry 6 zadebiutuje 7 października. Gra zmierza na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

To nie wszystko, ponieważ jednocześnie zaprezentowano zwiastun oraz gameplay. Własne, bardzo długie wideo opublikowali też nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera, którzy mieli już okazję zapoznać się z tytułem.

Poniżej filmy w angielskiej wersji językowej:

Nagrania przybliżają najważniejsze założenia powstającej produkcji i szczegóły na temat fabuły strzelanki. Gracze wcielą się w Dani Rojas, przy czym na początku wybiorą płeć postaci, a wraz z postępami w zabawie zmienią wygląd podopiecznego.

Sam bohater - lub bohaterka - jest byłym wojskowym, który chce wydostać się z Yary. Jedynym sposobem na osiągnięcie celu okazuje się jednak poprowadzenie rewolucji przeciwko rządom Antona Castillo, któremu wizerunku i głosu użycza Giancarlo Esposito.

Zaprezentowane nagrania wskazują również, że w niektórych scenach pojawi się możliwość obserwowania wydarzeń nie tylko z perspektywy pierwszej osoby, ale także kamery umieszczonej za plecami postaci.

Na terenie Yary umieszczono tajne obozy, w których przyjmiemy zlecenia na kolejne misje, wzmocnimy ruch oporu przemycając zapasy oraz kupimy broń i auta. Materiały sugerują też, że nie zabraknie minigier.

W planach możliwość wtapiania się w tłum, przekupywania wrogich żołnierzy i dokonywania sabotażu. Po wyspie przemieścimy się samochodami lub na grzbiecie koni. Poza tym skorzystamy z tajnych ścieżek odkrytych przez innych rebeliantów lub z otwartych dróg.

Twórcy określają bohatera lub bohaterkę „jednoosobową armią”. W walce zrobimy użytek z klasycznych broni, ale deweloperzy przygotowują system konstruowania własnych narzędzi z różnych przedmiotów - konserw z sardynkami, baterii i silników motocyklowych.

Na wyposażeniu postaci pojawi się też tak zwane supremo - plecak odrzutowy, pozwalający lewitować i używać miotacza ognia. Nie zabraknie sekwencji wypełnionych akcją: filmy pokazują na przykład jazdę czołgiem, samolotem i uzbrojoną łodzią.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami