Biomutant - wierzchowiec: jak wezwać, zmiana mounta

Jak poruszać się na grzbiecie zwierzęcia.

Świat gry Biomutant jest sporych rozmiarów i przemierzanie go na piechotę nie jest najwydajniejszym procesem. Na szczęście gra pozwala na oswajanie i korzystanie z wierzchowców, co trochę przyspiesza przemieszczanie się. Z tej strony dowiesz się jak korzystać z mountów i w jaki sposób je zmieniać.

Jeśli chcesz ustawić wierzchowca to otwórz mapę i wejdź do zakładki Transport (1). Przy lewej krawędzi ekranu wyświetli się lista dostępnych mountów (2). Kliknij na dowolnego z nich, by zacząć z niego korzystać. Jednakże, musisz wpierw zdobyć wierzchowce by na wspomnianej liście cokolwiek się pojawiło.

171_biomutant_wierzchowiec_mount_jak_wezwac_zmienic

Są na to dwa sposoby. Pierwszym jest zakup od Handlarza żyjątkami (3), który prowadzi tutejszy odpowiednik stajni, a którego znajdziesz w dowolnym posterunku (forcie) sprzymierzonego plemienia. Za trochę powyżej 1000 zielonych otrzymasz wierzchowca - którego wygląd różni się w zależności od miejsca, w którym go kupisz.

172_biomutant_wierzchowiec_mount_jak_wezwac_zmienic

Drugim sposobem jest oswojenie dzikiego zwierzęcia - co po raz pierwszy wykonasz w trakcie zadania pobocznego Lazurowy Gnuń.

Gdy już zdobędziesz zwierzaka i ustawisz go w zakładce Transport, wciśnij przycisk z symbolem podkowy (4) widoczny przy prawej krawędzi ekranu. Z koła szybkiego wyboru wskaż potem wierzchowca, którego chcesz przywołać, a po kilku sekundach pojawi się on przy twojej postaci.

173_biomutant_wierzchowiec_mount_jak_wezwac_zmienic

Na koniec warto wspomnieć, że każdy wierzchowiec w grze ma jednakowe statystyki - szybkość, wysokość skoku i tak dalej. Dobór zwierzaka to więc kwestia wyłącznie kosmetyczna. Jeśli nie zależy ci na wyglądzie, możesz pozostać przy mouncie zdobytym w trakcie wspomnianego zadania Lazurowy Gnuń.

Poprzednio: Biomutant - pływanie: dlaczego postać tonie

Spis treści: Biomutant - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami