Biomutant - parowanie: jak blokować ataki

Blokowanie ciosów wroga, wyprowadzanie kontrataków.

Walka to nieodłączny element gry Biomutant. Choć w większości przypadków uniki pozwolą ci uchronić postać przed otrzymaniem obrażeń, warto także czasem korzystać z parowania ciosów. Z tej strony dowiesz się jak tego dokonać i jakie wiążą się z tym korzyści.

By sparować cios wroga musisz poczekać na odpowiedni moment. Na chwilę przed wyprowadzeniem ataku, nad głową wroga pojawią się ikonki błyskawicy (1). Od tego momentu masz mniej więcej jedną sekundę na wciśnięcie klawisza Q (L1 i LB dla konsol PS4 i Xbox One). Jeśli uda ci się to zrobić, atak wroga zostanie odbity, a on sam na moment wybity z równowagi.

174_biomutant_parowanie_jak_blokowac_ataki

Po każdorazowym parowaniu przeciwnik będzie przez krótką chwilę oszołomiony i niezdolny do wykonywania jakichkolwiek czynności. Oznacza to do kilku sekund na bezkarne okładanie go bądź czas na oddalenie się i zregenerowanie punktów zdrowia.

Pamiętaj jednak, że wymaga to odpowiedniego wyczucia i że przez pierwsze kilkanaście prób najpewniej nie trafisz z parowaniem i postać otrzyma obrażenia. Nie wszystkie ataki dasz radę też zablokować - tyczy się to obrażeń obszarowych i ciosów wyprowadzanych przez olbrzymich przeciwników

Poprzednio: Biomutant - uniki: jak nie dać się trafić

Spis treści: Biomutant - Poradnik, Solucja

Następnie: Biomutant - zdrowie: leczenie, regeneracja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami