Dying Light 2 - data premiery i nowy gameplay

Oraz najważniejsze informacje o fabule i świecie.

  • Premiera 7 grudnia
  • Opublikowano materiał, pokrótce opowiadający o kluczowych elementach gry
  • Usprawniono wiele mechanik z pierwszej części serii

Pod koniec zorganizowanego przez Techland pokazu zatytułowanego Dying 2 Know zobaczyliśmy nowy gameplay z Dying Light 2. W trakcie materiału oraz krótkich wywiadów twórcy opowiedzieli o najważniejszych aspektach swojego projektu. Potwierdzili też datę premiery - gra zadebiutuje 7 grudnia 2021 roku.

W Dying Light 2 wcielamy się w Aidena Caldwella, a akcja rozgrywa się 15 lat po wybuchu epidemii. W poszukiwaniu osoby, która może pomóc mu ustalić swoją tożsamość, bohater trafia do miasta zwanego po prostu The City. Na miejscu przyłącza się do grupy zwanej Nightrunners. Jej członkowie zajmują się pomaganiem ludziom w potrzebie, choć protagonista nie wie do końca, czy może im ufać.

W mieście znajdziemy trzy główne frakcje: Survivors (mistrzowie przetrwania), Peacekeepers (żołnierze, siłą narzucający wszystkim własną wersję porządku) i Renegades (byli więźniowie, chcący opanować The City). Każdej grupie można zaszkodzić lub pomóc, co wpłynie na relacje członków z Aidenem.

Fragment pokazu poświęcono też przybliżeniu warunków, z jakimi zmierzymy się w nocy. Po zmroku miasto jest znacznie groźniejsze, bo na żer wychodzą potężne typy nieumarłych. Ratunkiem jest światło ultrafioletowe oraz ucieczka - najlepiej po dachach budynków.

dying_light_2_gameplay_2
Koniec żartów

Noc jest też jednak dla bohatera szansą. W tym czasie zombie opuszczają swoje gniazda, wokół których można znaleźć cenne wyposażenie.

Deweloperzy twierdzą, że wyraźnie usprawnili walkę. W trakcie potyczek gracze mogą uciec się do akrobacji, skorzystać z brutalnej siły czy przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę za pomocą gadżetów.

Rozwinięciu uległ też parkour, a więc system sprawnego przemieszczania się po mieście. Techland pochwalił się, że Aiden może wykonać aż trzy tysiące różnych animacji związanych z tym aspektem.

dying_light_2_gameplay_3
Tak jak w pierwszej części, dużo czasu spędzimy nad ziemią

The City podzielono na 2 główne regiony, przy czym każdy składa się jeszcze z mniejszych dystryktów. Twórcy nie podali konkretnego rozmiaru, ale zapewniają, że mapa jest duża - szczególnie biorąc pod uwagę jej wertykalność, a więc wielopłaszczyznowość.

Dying Light 2 będzie dostępne na PC oraz dwóch generacjach konsol Xbox i PlayStation.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami