Biomutant - plemię: jak zmienić sojusz

Zmiana przynależności do plemienia.

Sojusz z plemieniem odgrywa dużą rolę w grze Biomutant i jest związany z jedną częścią głównej ścieżki fabularnej. Od tego z kim będziesz żył w przyjaźni zależy też unikatowa broń plemienna, którą otrzymasz. Sojusz możesz jednak zmienić w niemalże dowolnym momencie.

Swoją przynależność do plemienia musisz określić po zaledwie kilkudziesięciu minutach rozgrywki, w trakcie zadania głównego Plemię Miriadów, Jagni. Gdy wykonasz tę misję twoje relacje z plemieniem się poprawią i otrzymasz w nagrodę plemienną broń.

Jest to także moment, od którego możesz zmienić przynależność. W tym celu wystarczy udać się do sifu (1) plemienia z którym chcesz teraz zawrzeć sojusz, porozmawiać z nim i wybrać odpowiednią opcję dialogową.

168_biomutant_plemie_jak_zmienic_sojusz

Żeby jednak nie było zbyt prosto, są tutaj pewne ograniczenia. Niektóre plemienia są we wrogich stosunkach z innymi ugrupowaniami i nawet nie wpuszczą cię do fortu, jeśli będziesz trzymał ze stroną, której nie tolerują. To, jakie relacje łączą dane plemiona, możesz sprawdzić otwierając mapę i wchodząc do zakładki Plemiona (2), a następnie spoglądając na listę (3) po lewej stronie. Przedstawia ona relacje względem twojej postaci.

169_biomutant_plemie_jak_zmienic_sojusz

Dobrym przykładem są dwa startowe plemienia, Jagni i Miriadzi. Rywalizują ze sobą, przez co nie będziesz w stanie przejść z jednego do drugiego. Jeśli, na przykład, związałeś się z Miriadami i chcesz teraz przejść do Jagni, musisz wpierw nawiązać sojusz z innym plemieniem, które akurat z nimi nie rywalizuje i dopiero wtedy zaprzyjaźnić się z samymi Jagni.

Poprzednio: Biomutant - zielone: jak zdobyć pieniądze

Spis treści: Biomutant - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami