Seria FIFA traci kolejną drużynę z Włoch

Konami uzyskało prawa do Atalanty.

  • Konami zdobyło wyłączne prawa do drużyny Atalanta
  • To oznacza, że zespół nie pojawi się już w grach z serii FIFA
  • Wcześniej na wyłączność PES pozyskano Juventus, AS Romę i Napoli

Konami poinformowało, że uzyskało wyłączne prawa do wykorzystania licencji włoskiego klubu Atalanta w grach z serii PES. Podpisana umowa będzie obowiązywała począwszy od tegorocznej odsłony cyklu.

W ramach nawiązanego, długoletniego kontraktu nazwa wspomnianego klubu wraz z herbem oraz oficjalnymi strojami pojawią się tylko w produkcjach piłkarskich przygotowywanych przez japońską firmę.

To oznacza, że Atalanta nie trafi do FIFA 22 i kolejnych części serii od EA Sports. Klub z Włoch zostanie zastąpiony fikcyjną drużyną i barwami, choć niewykluczone, że nie zabraknie prawdziwych nazwisk i wizerunków piłkarzy.

To nie pierwszy zespół z włoskiej Serie A pozyskany przez Konami. Niedawno wydawca z Japonii zdobył wyłączne prawa do S.S.C. Napoli, a wcześniej do Juventusu i AS Romy - w cyklu od Electronic Arts dwie ostatnie ekipy zastąpiły odpowiednio Piemonte Calcio i Roma FC.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami