Pokemon Legends z otwartym światem ma datę premiery

Plus: remake'i Diamond i Pearl.

  • Pokémon Legends: Arceus ukaże się 28 stycznia
  • Pokémon: Brilliant Diamond i Shining Pearl zadebiutują 19 listopada

Nintendo ujawniło daty premiery dla trzech nadchodzących odsłon serii Pokémon. Brilliant Diamond oraz Shining Pearl - remake'i z konsoli DS - ukażą się 19 listopada. Nowe Pokémon Legends: Arceus - gra z otwartym światem - zadebiutuje 28 stycznia przyszłego roku.

Wszystkie pozycje zmierzają na Nintendo Switch. Podane terminy mogą być zaskoczeniem, ponieważ - po serii przecieków - oficjalne zapowiedzi projektów odbyły się dopiero w lutym obecnego roku.

Oryginalne Diamond i Pearl ukazały się w 2007 roku, jako pierwsze odsłony cyklu na przenośnym Nintendo DS. Akcję osadzono w Sinnoh. Do tego samego regionu gracze trafią także w Pokémon Legends: Arceus, ale w czasach feudalnych.

Jak na remake'i przystało, można spodziewać się wiernego odtworzenia fabuły, ale znacznych zmian w sferze grafiki. Przykładowo, modele postaci utrzymano w przerysowanym stylu chibi, a potyczki przypominają współczesne odsłony.

Dla miłośników cyklu od lat apelujących o przeniesienie serii do współczesnego formatu otwartego świata, ciekawsze będzie zapewne Pokémon Legends: Arceus. Akcja w czasach feudalnych sprawi, że główne zadanie będzie nieco nietypowe: spróbujemy skompletować pierwszy w historii Pokedex.

Tytuł przedstawi wydarzenia z perspektywy kamery w trzeciej osobie - całość może budzić skojarzenia z The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Istotne zmiany w systemie łapania pokemonów sprawią, że stworków nie będzie już trzeba osłabiać w walce.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami