Microsoft pracuje nad Windowsem "nowej generacji"

Pojawi się wkrótce.

  • Microsoft wkrótce udostępni kolejną wersję Windowsa
  • Aktualizacja nazywana jest systemem „nowej generacji”
  • Wśród planowanych zmian jest zmodyfikowany wygląd

Na zorganizowanej przez Microsoft konferencji Build szef koncernu z Redmond ujawnił, że trwają prace nad Windowsem „nowej generacji".

W trakcie wydarzenia dla programistów dyrektor generalny amerykańskiej firmy - Satya Nadella - odniósł się do kolejnej wersji słynnego systemu operacyjnego, która nosi roboczą nazwę Sun Valley.

- Wkrótce udostępnimy jedną z największych aktualizacji Windowsa w minionej dekadzie, odblokowując jeszcze więcej możliwości ekonomicznych dla deweloperów i twórców - powiedział menedżer, cytowany przez serwis Windows Central.

windows_10_zmiany
Windows 10 przejdzie wiele zmian

- W minionych miesiącach sam używałem systemu i jestem niesamowicie podekscytowany tym Windowsem nowej generacji. Obiecujemy wam, że zapewnimy więcej szans [rozwoju - red.] każdemu deweloperowi i powitamy twórców, poszukujących najbardziej innowacyjnej, nowej i otwartej platformy do przygotowywania, dystrybuowania i zarabiania na aplikacjach - dodał.

Dokładne szczegóły o kolejnej odsłonie systemu operacyjnego nie są znane. Wiadomo jednak, że aktualizacja o kodowej nazwie Sun Valley między innymi znacząco przeprojektuje wygląd i interfejs oraz wprowadzi zmiany w zakresie zarządzania dyskiem twardym.

Co nie mniej ważne, wszystkie nowości zostaną najpewniej udostępnione za darmo. Ponadto niektórzy spekulują, że wzmianka o „Windowsie nowej generacji" oznacza, że Microsoft zrezygnuje z liczby 10 w nazwie systemu.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami