Days Gone na PC sprzedaje się nieźle, ale do wyników Horizon Zero Dawn jeszcze daleko

Porządny debiut na Steamie.

Days Gone z PS4 radzi sobie dobrze na PC. Według nieoficjalnych danych SteamDB, grę nabyło najprawdopodobniej ponad 200 tysięcy użytkowników. Tytuł zadebiutował 18 maja.

Zaraz po premierze w grze przebywało jednocześnie ponad 27 tysięcy graczy. Dla porównania, w podobnym szczytowym momencie w Horizon Zero Dawn grało jednocześnie aż 57 tysięcy osób.

Produkcja studia Guerrilla Games z Aloy w roli głównej sprzedała się w minimum 900 tys. egzemplarzy. Według obliczeń SteamSpy grę zakupiło nawet niemal 2 mln użytkowników.

Warto przypomnieć, że Sony wprowadziło obydwie gry na Steam w niższej cenie w porównaniu do typowych premier konsolowych. Oba tytuły kosztują 169 zł.

Co ciekawe, Days Gone może pochwalić się nieco lepszymi recenzjami użytkowników. Obecnie aż 91 procent opinii to pozytywne oceny - w przypadku Horizon Zero Dawn to 80 procent.

Sony zapowiadało już na początku roku, że na Steama trafi w przyszłości jeszcze więcej gier z PlayStation. Nie sprecyzowano jednak, o jakie tytuły chodzi.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami