Steam pracuje nad własną konsolą? Tajemniczy SteamPal

Prawda znaleziona w plikach.

  • Tajemniczy SteamPal to podobno konsola od Valve
  • Sprzęt - najpewniej przenośny - ujawniła aktualizacja Steama

Pliki najnowszej aktualizacji aplikacji Steam ujawniły wsparcie dla kolejnego kontrolera. Nie byłoby w tym nic specjalnie interesującego, gdyby nie nazwą sprzętu: SteamPal.

Co więcej, doszukano się także listy gier, które byłyby wyświetlane przez takie urządzenie, we wpisie pod nazwą „SteamPal Games”. Są też odniesienia do „menu szybkiego dostępu” oraz „menu zasilania”.

Wszystko to sprawiło, że obserwatorzy poczynań Valve - w tym Pavel Djundik, założyciel portalu SteamDB - sugerują, że amerykańska korporacja pracuje nad własnym urządzeniem do gier, zapewne przenośnym.

1
Oby pomysł nie skończył tak, jak Steam Machine

O sprawie wspominano już we wrześniu ubiegłego roku, gdy w plikach aktualizacji pojawiły się tajemnicze wzmianki o „Neptune”, co - podobno - ma być właśnie nazwą kodową ujawnionego teraz SteamPal.

Z analizy kodu wynika, że sprzęt ma najwyraźniej otrzymać nie tylko dedykowane konwersje produkcji, lecz uruchomi także tytuły bez specjalnej optymalizacji, dzięki aplikacji ProtonDB, którą Valve rozwija już od 2018 roku na bazie popularnego Wine.

Najnowsze doniesienia wydają się idealnie pasować do ostatnich słów Gabe'a Newella, wygłoszonych dwa tygodnie temu podczas wywiadu i sesji Q&A.

- Jeśli chodzi o gry ze Steama na konsolach, to jeszcze przed końcem roku zrozumiecie tę ideę - powiedział popularny GabeN, zaproszony na spotkanie z uczniami jednej ze szkół w Nowej Zelandii.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami