Gra planszowa w świecie Wiedźmina ufundowana w 20 minut

Sukces zbiórki na Kickstarterze.

  • Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na Wiedźmin: Stary Świat
  • W jednym z serwisów wymagane fundusze zgromadzono w 20 minut
  • Na Kickstarterze i zagramwto zebrano łącznie ponad 6 milionów złotych

Dzisiaj na Kickstarterze i zagramwto rozpoczęły się zbiórki pieniędzy na Wiedźmin: Stary Świat - grę planszową w świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. W obu portalach udało się już zebrać minimalną kwotę, przy czym na pierwszym cel minimalny osiągnięto w 20 minut.

Na amerykańskiej witrynie twórcy projektu chcieli zgromadzić 1,12 milionów złotych. Sumę udało się zdobyć w 19 minut po starcie akcji, a obecnie na koncie produkcji znajduje się 5,3 milionów złotych.

wiedzmin_planszowka
W pudełku znajdziemy planszę i karty

Gra cieszy się także dużym zainteresowaniem użytkowników polskiego zagramwto. W serwisie minimalną kwotę wyznaczono na 100 tysięcy złotych, a próg przekroczono dziesięciokrotnie - łączna zebrana suma to ponad milion złotych.

Wiedźmin: Stary Świat przeznaczony jest dla co najmniej dwóch i maksymalnie pięciu osób. Akcja rozegra się przed wydarzeniami z powieści Andrzeja Sapkowskiego, a gracze wcielą się w adeptów jednej z pięciu szkół wiedźmińskich.

W planach szereg zadań i możliwość podjęcia się różnorodnych zadań. Autorem projektu jest Łukasz Woźniak - twórca między innymi Valhalli i Tytanów. Pozycja tworzona jest we współpracy z wydawnictwem Go On Board.

Przygotowano już kilka celów dodatkowych, których część już osiągnięto. Wśród odblokowanych na Kickstarterze bonusów jest rozszerzenie z Dzikim Gonem, zaś użytkownicy zagramwto zdobyli już łącznie 112 dodatkowych kart.

Aby otrzymać podstawowe wydanie gry planszowej, na Kickstarterze należy wpłacić minimum 70 euro (około 314 zł), a na zagramwto trzeba przekazać co najmniej 289 zł. W obu portalach zbiórki zakończą się w czerwcu. Premierę tytułu zaplanowano na czerwiec 2022 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami