Biomutant - Gizmo: Zachodni Światożerca, Puchcio Wielguch

Walka z Puchciem Wielguchem, jak pokonać.

Na tej stronie znajdziesz opis przejścia ostatniego etapu misji głównej Gizmo w Biomutant, która nastąpi zaraz po poprzedniej części w trakcie której odwiedzasz Grotę Skwipów. W trakcie tego zadania zmierzysz się z Zachodnim Światożercą, Puchciem Wielguchem.

Na tej stronie:

Dotrzyj do Puchcia Wielgucha

Etap ten rozpoczniesz zaraz po zebraniu Skwipów i powrocie do Gizmo. Po krótkiej rozmowie, na mapie (1) oznaczona zostanie lokalizacja bossa, Puchcia Wielgucha. Czeka cię dość długa przeprawa przez tereny, na których wrogowie mają 10-12 poziom - wybierz się tam wtedy, gdy twoja postać będzie na podobnym poziomie rozwoju.

124_biomutant_gizmo_zachodni_swiatozerca_puchcio_wielguch

Gdy dotrzesz do zniszczonego mostu (2) to znak, że zbliżasz się do celu. Możesz przedostać się przez samą konstrukcję bądź zeskoczyć na dół i obejść od boku. Twoim celem jest dziura w ogrodzeniu (3) przez którą wejdziesz na arenę z wrogiem.

125_biomutant_gizmo_zachodni_swiatozerca_puchcio_wielguch

Pokonaj Puchcia Wielgucha

W przeciwieństwie do Puchcia Chruma, Puchcio Wielguch (4) nie jest niewrażliwy na ataki i możesz ostrzeliwać go zza sterów Mektona bez większych ograniczeń. Sama walka podzielona jest na trzy etapy.

126_biomutant_gizmo_zachodni_swiatozerca_puchcio_wielguch

W trakcie pierwszego wróg będzie po prostu za tobą podążał i uderzał w ziemie, co wywoływać będzie ogniste fale uderzeniowe. By ułatwić sobie starcie przejdź do dalszej części areny gdzie nie ma zabudowań - dzięki temu będziesz w stanie biegać dookoła wroga i unikać jego ataków.

Po kilkudziesięciu sekundach wróg wskoczy na ścianę (5) przy której znajduje się korzeń, stanie się niewrażliwy na ataki i zacznie ciskać w ciebie głazami. Pozostań w ruchu i wykonuj odskoki na boki by z łatwością uniknąć trafienia. Po kilku rzutach Wielguch wróci na arenę i będziesz mógł kontynuować ostrzał.

127_biomutant_gizmo_zachodni_swiatozerca_puchcio_wielguch

Gdy opróżnisz jeden segment jego paska zdrowia Puchcio Wielguch wyrwie kabel zasilania i wykorzysta go w walce. Gdy tylko zobaczysz że podnosi prawą rękę do góry (6) natychmiast odskocz w bok. Wykona on wtedy atak wspomnianym kablem, który jest w stanie odebrać ci nawet 1000 punktów zdrowia. Utrzymuj możliwie duży dystans i odskakuj w ostatniej chwili na bok.

128_biomutant_gizmo_zachodni_swiatozerca_puchcio_wielguch

Po chwili po raz kolejny wejdzie na wzniesienie by rzucać głazami. Gdy wróci na ziemię zacznie zasycać powietrze - a razem z nim także i ciebie. Na ekranie pojawi się ikonka przycisku (7). Wciśnij go by wystrzelić zebrane we wcześniejszym etapie Skwipy, co przerwie jego atak i pozwoli ci na nowo zadawać mu obrażenia.

129_biomutant_gizmo_zachodni_swiatozerca_puchcio_wielguch

Po opróżnieniu kolejnej części paska zdrowia boss połknie twoją postać. Trafisz do żołądka. Musisz reagować szybko - podpłyń do przodu i złap się wypustki (8) by uciec z kwasu żołądkowego. Następnie wdrap się na górę i wejdź w dowolne z przejść. Dotrzesz nimi do serca (9) wroga. Atakuj je przy pomocy dowolnej broni.

130_biomutant_gizmo_zachodni_swiatozerca_puchcio_wielguch

Powtórz proces jeśli wróg ponownie strąci cię do żołądka. Gdy opróżnisz pasek zdrowia Puchcia Wielgucha do zera, walka dobiegnie końca. Odblokujesz tym samym kolejne etapy zadań Przedawniony i Powrót do korzeni.

Poprzednio: Biomutant - Gizmo: Grota Skwipów, bunkier

Spis treści: Biomutant - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami