Biomutant - uniki: jak nie dać się trafić

Unikanie ciosów wrogów, odskok, unik i atak.

Walka stanowi nieodłączny element gry Biomutant. Prócz wyprowadzania własnych ataków musisz nauczyć się unikać ciosów wroga. Pozwoli ci to zmniejszyć otrzymywane obrażenia, a także wyprowadzać potężne kontrataki. Z tej strony dowiesz się jak działają uniki, jak je wykonywać i o czym warto pamiętać.

Na tej stronie:

Podstawowy unik

Podstawowy unik w walce wykonasz wciskając klawisz Alt (w przypadku konsol to B dla Xboxa i kółko dla Playstation) - wtedy też postać odskoczy we wskazanym kierunku. Jeśli przeprowadzisz go w momencie, w którym wróg planuje atak - nad jego głową pojawi się wtedy ikonka błyskawic (1) - to postać nie otrzyma żadnych obrażeń.

001_biomutant_uniki_jak_unikac_atakow

Koszty - zużycie energii ki

Pamiętaj jednak że unikanie ciosów zużywa energię ki (2). O ile w przypadku samych odskoków raczej jej nie wyczerpiesz, to w połączeniu z atakami specjalnymi i umiejętnościami możesz bardzo szybko opróżnić pulę punktów ki - a wtedy nie wykonasz już żadnego uniku aż do zregenerowania zasobu. Więcej informacji o tym zagadnieniu znajdziesz na stronie Energia ki: czym jest, jak renegorować.

002_biomutant_uniki_jak_unikac_atakow

Unik i atak

Unik możesz także połączyć z wyprowadzeniem ciosu. Wpierw odskocz na bok, a zaraz po tym wykonaj atak dystansowy lub bronią do walki wręcz - odpowiednio przy pomocy prawego i lewego przycisku myszy (RT i X dla Xboxa i R2 i kwadrat dla Playstation).

Dzięki tym dwóm kombinacjom sam unikniesz obrażeń, a przy tym ranisz wroga. Staraj się ich jednak nie nadużywać. Tyczy się to szczególnie uniku w połączeniu z atakiem wręcz - postać w tej sytuacji wyprowadzi mocny cios, jednak cała kombinacja trwa kilka sekund podczas których będziesz narażony na ataki wroga.

Unikanie ataków - porady

Na koniec garść porad, które pomogą ci sprawniej korzystać z tej mechaniki, mianowicie:

  • Pilnuj poziomu energii ki. Zasób ten nie powinien wyczerpać się w trakcie krótkich potyczek, jednak gdy do tego dojdzie nie będziesz mógł wykonywać uników (ani korzystać ze zdolności specjalnych). W nieodpowiednim momencie może cię to narazić na spore obrażenia - a w skrajnej sytuacji doprowadzić do śmierci bohatera.
  • Korzystaj z uników z umiarem. O ile odskakiwanie przed ciosami jest skuteczną metodą na zmniejszenie otrzymywanych obrażeń, nie ma co przesadzać i kicać niczym królik po polu walki. Skup się na unikaniu ciosów w ostatniej chwili (gdy nad głową wroga pojawi się ikonka ataku) - pomoże ci to także zmniejszyć zużycie energii ki.
  • Rozważ parowanie ciosów. Zamiast unikania ataków wroga możesz je sparować. Wymaga to co prawda wprawy i wyczucia czasu, jednak każdorazowe odbicie ataku nieprzyjaciela doprowadzi do jego krótkotrwałego ogłuszenia. To z kolei pozwoli ci wyprowadzić własny atak bądź po prostu na moment odetchnąć.

Spis treści: Biomutant - Poradnik, Solucja

Następnie: Biomutant - zdrowie: leczenie, regeneracja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami