Biomutant - poziom postaci, awansowanie, rozwój

Zdobycie wyższego poziomu doświadczenia, zwiększenie atrybutów, odblokowanie wung-fu.

W trakcie rozgrywki w Biomutant twoja postać będzie otrzymywać punkty doświadczenia. Gdy pasek rozwoju się zapełni, wskoczy ona na wyższy poziom. Z tej strony dowiesz się jak przeprowadzić awans postaci i na jakie korzyści z tego tytułu możesz liczyć.

Pokonywanie wrogów, wykonywanie zadań czy odkrywanie niektórych miejsc na mapie świata - każda z tych czynności nagrodzi cię punktami doświadczenia. W każdej z tego typu sytuacji na ekranie pojawi się wskaźnik doświadczenia (1) który przedstawia ilość aktualnie posiadanych punktów, jak i wartość wymaganą do awansu.

020_biomutant_poziom_postaci_awansowanie_na_wyzszy_poziom

Gdy zdobędziesz odpowiednią ilość punktów, postać awansuje na wyższy poziom. W lewym górnym rogu ekranu pojawi się ikonka Awans (2), wraz z przyciskiem który musisz wcisnąć, by rozpocząć proces. Możesz tez po prostu otworzyć menu i wybrać stosowną zakładkę.

Przy każdym awansie będziesz mógł rozwinąć atrybut postaci o 10 punktów (3). Każdorazowo poświęć tutaj chwilę, gdyż atrybuty mają bezpośrednie przełożenie na to, jak skuteczna w walce będzie twoja postać.

021_biomutant_poziom_postaci_awansowanie_na_wyzszy_poziom

Niezależnie od stylu gry, warto inwestować w rozwój Inteligencji i Szczęścia. Pierwsze zwiększy moc umiejętności, ilość i regenerację punktów ki, a także ruchów w przypadku zagadek - na przykład zagadek rotacyjnych. Drugi z kolei zwiększy szansę na krytyczne trafienia i zdobycie lepszego łupu.

Za awans otrzymasz także punkt ulepszeń (4) dzięki któremu odblokujesz nowe wung-fu (5), czyli zdolności specjalne i ataki dla konkretnych typów uzbrojenia (6). Jeśli nie potrzebujesz akurat żadnego nowego ataku, możesz spożytkować je do zdobycia nowego atutu (7) związanego z wybraną przez ciebie podczas tworzenia postaci klasą.

022_biomutant_poziom_postaci_awansowanie_na_wyzszy_poziom

Pamiętaj też, że nie musisz wydawać tych punktów w momencie awansu. Możesz je po prostu zostawić na później - gdy, na przykład, zdobędziesz nowy typ broni, którym wyjątkowo dobrze będzie ci się walczyć.

Poprzednio: Biomutant - statystyki: co dają, jak zwiększyć

Spis treści: Biomutant - Poradnik, Solucja

Następnie: Biomutant - biobloby: odblokowanie mutacji, bio-punkty

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami