Biomutant - aura: mrok i światłość, co dają

System moralności w grze.

Aura w grze Biomutant to po prostu system moralności. Określa charakter twojej postaci - dobry, zły czy mieszankę obu. Oprócz aspektu moralnego, ma ona olbrzymie przełożenie na samą rozgrywkę - a w szczególności walkę.

By sprawdzić aurę swojej postaci w pierwszej kolejności wciśnij klawisz C by wejść do zakładki Postać (w przypadku konsol trzeba wpierw otworzyć menu). Następnie przejdź do karty Aura (1). Na ekranie wyświetli się informacja o poziomie mroku (2) i światłości (3).

023_biomutant_aura_mrok_swiatlosc_co_daja

Mrok zwiększysz poprzez wykonywanie niecnych uczynków - podpalanie obozów, wybieranie samolubnych kwestii dialogowych. Światłość z kolei czyniąc po prostu dobro i pomagając postaciom niezależnym.

Z aurą związana jest także przynależność do konkretnego plemienia. Dla przykładu, dostępne od początku rozgrywki plemiona Miriadzi i Jagni reprezentują odpowiednio światłość i mrok. Przystając do konkretnego ugrupowania i wykonując dla nich zadania zdobędziesz punkty do jednej z tych wartości.

Aura twojej postaci ma największy wpływ na moce psioniczne, których będziesz mógł używać. Bardziej zaawansowane umiejętności z tej grupy wymagają 30 punktów mroku lub światłości - jeśli będziesz chciał się ich nauczyć, musisz relatywnie wcześnie opowiedzieć się po jednej ze stron i się tego trzymać.

Poprzednio: Biomutant - tarczownik: wróg z tarczą, jak pokonać

Spis treści: Biomutant - Poradnik, Solucja

Następnie: Biomutant - dziennik: jak korzystac, dlaczego nie mogę otworzyć

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami