Zawrotne ceny wirtualnych torebek Gucci w Roblox. Gracze płacą tysiące dolarów

Moda wymaga poświęceń.

  • Gucci zorganizował event w Roblox
  • Podczas wydarzenia można kupować wirtualne wersje akcesoriów marki
  • Na rynku wtórnym ceny przedmiotów są zawrotne

Na bijącej rekordy popularności platformie z grami Roblox trwa właśnie limitowany czasowo event przygotowany przez luksusowy dom mody Gucci. W ramach wydarzenia można było przez pewien czas kupić markowe torebki, które na rynku wtórnym osiągają teraz rekordowe ceny - nawet kilku tysięcy dolarów. Mimo kosztów, chętnych nie brakuje.

O sprawie pisze Polygon. Choć samo wydarzenie The Gucci Garden Experience trwa nieprzerwanie jeszcze do końca maja, to kosmetyczne, wirtualne przedmioty znanej marki można kupić w Roblox tylko przez krótki, określony czas. Nabytymi obiektami można następnie przyozdobić lub przyodziać cyfrowe awatary w grze.

roblox_torebki_2
Event Gucci pozwala zwiedzić ogród zaprojektowany przez firmę i dokonać zakupów

Za zakupy na platformie płaci się tzw. Robuxami, czyli wirtualną walutą, którą należy oczywiście najpierw nabyć za realne pieniądze. Ceny ustalone przez firmę Gucci i twórców platformy były względnie niskie. Przykładowo okulary przeciwsłoneczne z diamentami kosztowały 120 Robuxów, a więc ok. 1,40 dol. Koszt wzrósł dopiero na rynku wtórnym, na którym Robloxowi „scalperzy” sprzedają przedmioty z ogromnym zyskiem, korzystając z zainteresowania.

Uwagę społeczności przykuła szczególnie beżowa torebka z nadrukiem pszczoły, inspirowana realnym produktem sprzedawanym przez sklep Gucci. Przez zaledwie godzinę można było ją nabyć 17 maja z oficjalnego źródła na evencie marki za 475 Robuxów, czyli ok. 5,50 dol. Potem zostało już tylko odkupowanie od szczęśliwych nabywców na rynku fanów Roblox.

Choć nikt nie skusił się na torebkę za milion Robuxów - takie ceny również się pojawiały - to wideo na YouTube dowodzi, że ktoś nabył wirtualną torebkę Gucci za 350 tys. Robuxów. To ok. 4115 dol., a więc ponad 15 tys. zł.

roblox_torebki_3
Aktualnie najlepsza cena za torebkę z pszczołą to nieco mniej, 79 999 Robuxów

Pod koniec dnia średnia cena torebki z pszczołą na rynku wtórnym wynosiła ponad 134 Robuxów, czyli więcej niż 1500 dolarów.

Internauci celnie zauważyli, że za podobną cenę można nabyć prawdziwą torebkę Gucci. Przykładowo model Dionysus GG Supreme kosztuje w sklepie marki 1350 dolarów.

19 maja na wydarzeniu The Gucci Garden Experience pojawiła się kolejna torebka. Jak twierdzi Polygon, fani Roblox „rzucili się” na kopertówkę, ale tym razem więcej osób kupiło ją podczas oficjalnej sprzedaży, więc ceny na rynku wtórnym nie były tak wysokie.

Jak wspomnieliśmy, event zakończy się dopiero 31 maja. Gucci przygotował jeszcze kilka innych produktów na sprzedaż w Roblox.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami