Metro Exodus: Enhanced Edition na PC otrzymało wsparcie dla kontrolera PS5

Haptyka i adaptacyjne triggery.

Drobna aktualizacja Metro Exodus: Enhanced Edition na Steamie wprowadziła do gry pełną obsługę i wsparcie dla pada DualSense - kontrolera konsoli PlayStation 5.

Co ciekawe, twórcy nie pochwalili się nowymi funkcjami oficjalnie. Poinformował o tym jeden z użytkowników forum ResetEra, publikując krótki filmik prezentujący kontroler w akcji.

metro_exodus_dualsense
DualSense jest natywnie wspierany przez wersję Steam

Funkcje haptycznych wibracji pozwalają dokładniej poczuć różne akcje wykonywane przez bohatera czy odrzut broni. Z kolei dzięki adaptacyjnym triggerom, przyciski stawiają nieco większy opór podczas strzelania.

Najważniejszymi usprawnieniami w ulepszonej edycji komputerowej - dostępnej za darmo dla wszystkich na Steamie, o ile posiadają lub kupią Metro Exodus - są ulepszony ray tracing oraz technologia DLSS 2.0, która pozwoli uzyskać o wiele lepszą płynność rozgrywki.

Warto jednak zaznaczyć, że Enhanced Edition wymaga posiadania karty graficznej wspierającej ray tracing. Podstawowa wersja gry zadebiutowała w 2019 roku, ale przez rok była dostępna tylko w Epic Games Store.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami