Gracze krytykują Nintendo za płatne ułatwienie rozgrywki w The Legend of Zelda: Skyward Sword HD

Wygodniejsza eksploracja tylko z figurką.

Nintendo zapowiedziało figurkę, dzięki której możliwe będzie częstsze korzystanie z formy szybkiej podróży w remasterze The Legend of Zelda: Skyward Sword. Wielu graczy wyraża z tego powodu oburzenie w sieci. Trailer prezentujący gadżet ma niemal tyle samo „kciuków w dół”, co polubień.

Amiibo Zelda & Loftwing kosztuje ponad 120-130 zł. Ceny często sięgają 180 zł zależnie od sklepu, a liczba figurek jest mocno ograniczona - co wpływa na wzrost cen.

W Skyward Sword link przemieszcza się między podniebnymi wyspami, latając na wielkim ptaku. By wrócić w przestworza z lądu, należy w oryginale podejść do jednego z punktów zapisu i wybrać odpowiednią opcję.

Amiibo pozwoli natomiast natychmiast przenieść się w chmury w dowolnym miejscu i momencie - nawet przebywając w podziemiach. Szczególnie to wzbudza negatywne komentarze graczy, co widać choćby na Reddicie.

Dodatkowa funkcja nie jest niezbędna, a punkty, z których można wzbić się do góry są rozmieszczane na wyspach przeważnie dosyć gęsto. Wielu fanów uważa jednak, że tego typu ułatwienia powinny być zawsze darmowe.

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD debiutuje w lipcu na Nintendo Switch.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami