Biomutant zaprezentowany na PS5 i Xbox Series X

Gameplay z nowych konsol.

THQ Nordic przedstawiło szczegóły o wydajności Biomutant na PS5 i Xbox Series X/S, a także opublikowało gameplay zarejestrowany na nowych konsolach.

Na PlayStation 5 gra zadziała w 60 FPS. Produkcja uruchomi się tylko w 1080p, a następnie zostanie przeskalowana do dynamicznego 4K. Brak natywnej rozdzielczości 4K twórcy tłumaczą problemami ze stabilnością. Sugerują jednak, że w przyszłości może to ulec zmianie.

Na Xbox Series X pozycja zaoferuje 60 klatek na sekundę przy dynamicznym 4K. Na Xbox Series S tytuł osiągnie zaś maksymalnie 30 FPS i dynamiczne 1440p. THQ Nordic nie przygotowało gameplayu ze słabszej z konsol Microsoftu, ponieważ „nikt w biurze nie ma” sprzętu.

Podkreślono jednocześnie, że na platformach obecnej generacji uruchomią się na razie - w ramach wstecznej kompatybilności - wersje ze starszych platform. W „niedalekiej przyszłości” powinny pojawić się jednak wydania zoptymalizowane pod kątem nowszych urządzeń.

Przypomnijmy, że niedawno zaprezentowano grę działającą na PC, PS4 i Xbox One, a także ujawniono szczegóły na temat wydajności na wymienionych sprzętach.

Biomutant zadebiutuje 25 maja. Akcję osadzono w postapokaliptycznym świecie, zamieszkanym przez antropomorficzne stworzenia. Na początku przygody stworzymy własną postać, korzystając z rozbudowanego edytora.

Zobacz także: Biomutant - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami