Spowolnienie gry i automatyczne kombosy - lista ułatwień w Ratchet & Clank: Rift Apart

Opcje dostępności ujawnione.

  • Ratchet & Clank: Rift Apart zaoferuje szereg ułatwień
  • Pojawi się opcja spowolnienia rozgrywki oraz automatycznego szybowania i wykonywania kombosów
  • W planach różne poziomy trudności i asysty celowania

Insomniac Games ujawniło szczegóły na temat ułatwień (tak zwanych opcji dostępności) w Ratchet & Clank: Rift Apart.

Funkcje przygotowano z myślą o graczach z niepełnosprawnościami, ale oczywiście z rozwiązań może skorzystać każdy zainteresowany. Pojawią się między innymi skróty, czyli możliwość powiązania niektórych działań do konkretnego przycisku.

ratchet_and_clank_rift_apart_ulatwienia
Pojawi się możliwość zautomatyzowania przemieszczania się postaci

Do danego guzika przypiszemy między innymi tryb fotograficzny, menu zmiany kontrastu, a także konkretną, wskazaną wcześniej broń. Ze skrótem powiążemy nawet opcję automatycznego wykonywania określonych kombosów.

Poza tym w planach funkcja spowolnienia rozgrywki o 30, 50 lub 70 procent. Mechanizm powiążemy z wybranym przyciskiem - każdorazowe wciśnięcie zmodyfikuje tempo zabawy. Szybkość zresetuje się samoczynnie po uruchomieniu przerywnika filmowego.

Z pojedynczym guzikiem na padzie będzie można również powiązać wszystkie działania związane z przemieszczaniem postaci. Do tego opcja własnoręcznej zmiany układu sterowania lub skorzystania z predefiniowanych schematów i włączenia automatycznego szybowania w powietrzu.

Nie zabraknie też bardziej klasycznych funkcji. Przewidziano cztery poziomy trudności, asysty celowania o różnym stopniu i możliwość modyfikacji ustawień graficznych, by poprawić widoczność w trakcie rozgrywki.

Pełna lista opcji dostępności znajduje się na stronie pomocy technicznej studia Insomniac Games. Ratchet & Clank: Rift Apart zadebiutuje 11 czerwca, tylko na PS5.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami