Sekret z menu pierwszego Xboksa odkryty po 20 latach

Podobno został jeszcze jeden.

Potrzebne było niemal dwadzieścia lat, by ujawniono bardzo dobrze ukryty sekret pierwszej konsoli Xbox, umieszczony w menu głównym urządzenia Microsoftu.

Mowa o małym ekranie z „napisami końcowymi”, wyświetlającym nazwiska czterech osób, które były zaangażowane w tworzenie charakterystycznego, zielonego interfejsu.

Dużo pracy, mały sekret

Sekret był tak dobrze ukryty, że wyszedł na światło dzienne dopiero po tym, jak do serwisu Kotaku zgłosiła się jedna z osób, które znajduje się na liście. Śmiałek wolał jednak pozostać anonimowy.

Informator przyznał, że tajemnicy nigdy nie dałoby się znaleźć przez przypadek. Faktycznie, metoda na uruchomienie wspomnianych napisów końcowych jest wyjątkowo skomplikowana i obejmuje nagranie CD oraz nazwanie albumu w określony sposób: „Timmyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy”.

Następnie, jeśli przejdziemy w ustawieniach do informacji o systemie, zobaczymy, że ekran wyświetla teraz nazwiska czterech osób, które pracowały nad interfejsem. To Victor Blanco, Sakphong Chanbai, Bradford Christian oraz Jim Helm.

Inny - znany już wcześniej - sekret wyświetlał napisy z wszystkimi osobami zaangażowanymi w prace nad konsolą. Także i ta tajemnica wymaga skorzystania z menu nagrywania albumów, choć wpisać trzeba nazwę „Eggsβox”.

Jeden z twórców konsoli - Seamus Blackley - przyznał na Twitterze, że pierwszy Xbox skrywa jeszcze jedną tajemnicę, związaną z sekwencją startową. Poszukiwania czas zacząć?

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami